۰۷۰۷۱۴۰۱

تجاری‌ساز علیه تجاری‌ساز؛ محمد بانکی: “شانس عشق تصادف” فرحبخش کپی یک فیلمفارسی با بازی “وحدت” است!!!

سینماژورنال: محمد بانکی از جمله چهره های سینمای ایران است که سالها در سینمای بدنه فعالیت داشته است.

در این سالهای طولانی وی حیطه های مختلف از برنامه ریزی تا عکاسی و مدیریت تولید و اخیرا کارگردانی را تجربه کرده است. محمد بانکی که به همراه برادرش اصغر مدیریت دفتر تولیدفیلم سپاهان را برعهده دارد سال قبل یک فیلم بلند به نام “دو دوست” را کارگردانی کرد.

به گزارش سینماژورنال “دو دوست” اولین فیلمی بود که از حضور حمید عسکری خواننده پاپ به عنوان بازیگر سود می برد با این حال این فیلم در موعد معین اکران نشد تا رقیب تجاری ساز برادران بانکی یعنی حسین فرحبخش فیلمی را تهیه کند به نام “شانس عشق تصادف” که عسکری را به عنوان بازیگر اصلی به خدمت گرفته بود.

“شانس عشق تصادف” که توسط آرش معیریان کارگردانی شده است از حمید عسکری در قالب یک موزیسین استفاده کرده است.

این فیلم کمی پیش از جشنواره امسال روی پرده رفت و البته فروش چندان خوبی هم نداشت.

من بودم که اولین بار حمید عسکری را به سینما آوردم

محمد بانکی کارگردان “دو دوست” با بیان اینکه اولین بار او بوده که حمید عسکری را به سینما آورده به سینماژورنال گفت: این من بودم که از حمید عسکری خواستم در “دو دوست” ایفای نقش کند اما متاسفانه به دلیل مرگ پسرم، اکران فیلم مان به تعویق افتاد و در این فاصله فیلمی دیگر “شانس عشق تصادف” با بازی عسکری ساخته شد.

وی ادامه داد: اینکه این مساله سوء استفاده تلقی می شود یا نه را نمی دانم اما همین قدر می دانم که فیلم “دو دوست” چه بلحاظ فیلمنامه و چه بلحاظ شخصیتها کار متفاوتی است.

شانس عشق تصادف

شانس عشق تصادف

تهیه کنندگان “شانس عشق تصادف” یک فیلمفارسی را بدون تغییر نام کپی کرده اند

بانکی با اشاره به “شانس عشق تصادف” بیان داشت: تهیه کنندگان فیلم یکی از فیلمفارسیهای قبل از انقلاب را کپی کرده اند و حتی نام فیلم را هم تغییر ندادند.

این کارگردان خاطرنشان ساخت: در اواخر دهه سی فیلمی به همین نام توسط حسین مدنی مطلق ساخته شده بود که بازیگر اصلی آن هم نصرت ا.. وحدت کمدین آن دوران بود. حالا دوستان همان فیلم را بازسازی کرده اند و حتی نام فیلم را هم عوض نکرده اند.

در “دو دوست” حمید عسکری خواننده نیست

بانکی درباره اینکه آیا او هم از حمید عسکری در قالب یک موزیسین استفاده کرده به سینماژورنال گفت: نه، اصلا شخصیت عسکری ربطی به دنیای موسیقی ندارد و او شخصیتی کاملا مستقل و مجزا از دنیای موسیقی را در این فیلم بازی کرده است.

بانکی با بیان اینکه به دنبال پیدا کردن فرصتی برای اکران “دو دوست” است خاطرنشان ساخت: در اولین فرصت فیلم را روی پرده خواهم فرستاد. اگر بشود اکران دوم نوروز یعنی بعد از فاطمیه زمان مناسبی برای اکران است.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۳ - ۹:۲۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=1263

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code