۲۹۱۲۱۴۰۱

تثبیت نظارت شورای صنفی نمایش بر اکران آنلاین+چند مصوبه دیگر برای افزایش فروش نازل(!؟) سینماها و کمک به آثار روی پرده

سینماروزان: پیشتر شورای صنفی نمایش مصوب کرده بود که بر اکران آنلاین نظارت داشته باشد تا فیلمهایی که به‌دنبال اکران آنلاین هستند از مسیر شورا به اکران آنلاین برسند.

به گزارش سینماروزان در تازه‌ترین جلسه کارگروه بررسی آسیب های کرونایی سینما نیز مقرر شد به منظور کنترل ترافیک و ایجاد تعادل در بازارهای مکمل و تا تشکیل شورای صنفی نمایش آنلاین، ورود فیلم ها به اکران آنلاین مشروط به نمایش حداقل دو هفته در سینماهای کشور باشد مگر با موافقت شوای صنفی نمایش.

به جز این، کارگروه کرونا مصوباتی را هم جهت کمک به افزایش فروش نازل(؟) سینماها و شکست فیلمهای روی پرده داشته است به قرار زیر:

–فروش سینماها از ابتدای مرداد ماه تا ابتدای آبان (به مدت سه ماه) کاملا به سینماداران تعلق گیرد و عین فروش توسط سازمان به دفاتر پخش پرداخت شود تا به‌تناسب میان صاحب اثر و پخش‌کننده تقسیم شود. تک سئانس ها یا اکران دوم از شمول این قاعده خارج خواهد بود.

–به فیلم‌های روی پرده یکصد میلیون تومان کمک هزینه اکران تعلق ‌گیرد و برای دریافت وام ۴ درصدی، به میزان فروش و حداکثر تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان به صندوق کارآفرینی امید معرفی شوند و چنانچه فروش فیلمی از ۵۰۰ میلیون تومان بیشتر شد ۱۰۰ میلیون تومان دیگر نیز بصورت بلاعوض اعطاء شود.

–پرداخت قبض برق سینماهای فعال حاضر در اکران از ابتدای مرداد ماه به مدت سه ماه توسط سازمان سینمایی

–نیم‌بها شدن بلیت سینماها از روز شنبه تا چهارشنبه

–صدور مجوز اکران فیلمهای خارجی تا حدی که‌ مخل سینمای ملی نباشد.

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۸:۱۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=61162

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code