۲۷۰۵۱۴۰۱

تبدیل سینمای مصادره‌ای آفریقا به پردیس ده‌سالنه توسط حوزه هنری!!!+عکس‌های تاریخی

سینماروزان/نسترن حسینی: بالاخره در دوران تعطیلی سینماها و رکود دامنگیر سینماها، سینمای مصادره‌ای آفریقا تحویل حوزه هنری شد.

به گزارش سینماروزان سینما آفریقا(آتلانتیک) در ۱۳۴۳ توسط لطف‌الله لاعه ساخته شد و بیشتر به نمایش فیلمهای مطرح هالیوودی می‌پرداخت تا اینکه در نیمه مرداد ۵۷ به آتش کشیده شد.

سینما آتلانتیک بعد از انقلاب توسط بنیاد مستضعفان مصادره شد و با تغییر نام به آفریقا به فعالیت خود ادامه داد. در طبقه زیرین سینما آتلانتیک(آفریقا) کاباره‌ای با نام باکارا بود که بعد از مصادره سینما به انبار بدل شد.

در همه این سالها حرف و حدیث‌های فراوان درباره واگذاری این سینما به حوزه هنری شنیده‌ می‌شد و محقق نمی‌شد ولی درنهایت در روزگار ورشکستگی سینماها درنتیجه تعطیلی کرونایی، سینما آفریقا به حوزه هنری رسید.

سید مصطفی حسینی مدیرعامل موسسه «بهمن سبز» با اعلام خبر واگذاری سینما آفریقا به حوزه هنری گفت: پیروی ابلاغیه دفتر مقام معظم رهبری مبنی بر واگذاری سینماهای تحت پوشش بنیاد مستضعفان به حوزه هنری و پیگیری‌های انجام شده، سرانجام دوشنبه سوم آذرماه این سینما رسما تحویل موسسه «بهمن سبز» شد تا بزودی به پردیس مجهز چندساله تبدیل گردد.

وی افزود: موسسه «بهمن سبز» در راستای طرح تحول سینماهای حوزه هنری در سراسر کشور، به زودی پروژه بازسازی و توسعه این سینمای باسابقه و ماندگار ایران را طراحی و آغاز خواهد کرد.

حسینی درباره جزئیات این طرح گفت: در این طرح، «سینما آفریقا» به پردیس مجهزی با بیش از ۱۰ سالن نمایش شامل کافه سینمای روباز، سالن ویژه کودک، سالن سینمای ۳D، سالن VIP و استودیوهای تخصصی با برخورداری از استانداردهای روز دنیا تبدیل و وارد چرخه اکران خواهد شد.

این مدیر سینمایی بیان داشت: حفظ، احیا و بازگشت دوباره سینماهای خاطره‌انگیز و ماندگار به چرخه فرهنگ و هنر، از اهداف اصلی موسسه «بهمن سبز» در طرح تحول سینماهاست که پیش از این با بازسازی و توسعه سینماهایی نظیر پردیس سینمایی «ساحل» و «چهارباغ» اصفهان، پردیس سینمایی «عصرجدید» گرگان، پردیس سینمایی «بهمن» شهرکرد، پردیس سینمایی «بهمن» تهران، پردیس سینمایی «اکسین» اهواز و… رخ داده است.

 

سینما آتلانتیک

سینما آتلانتیک

اعلان افتتاحیه سینما آتلانتیک

اعلان افتتاحیه سینما آتلانتیک

آتش سوزی سینما آتلانتیک

آتش سوزی سینما آتلانتیک

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=62288

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code