۱۶۰۵۱۴۰۱

تازه‌ترین خروجی شورای صنفی نمایش⇐دستور اکران “بندربند” از همین هفته+اجازه الصاق تبلیغات تجاری به ابتدای فیلمهای روی پرده!!+استمداد از ارشاد برای حمایت صد میلیونی از آحاد فیلمهای روی پرده  

پردیس+زندگی

سینماروزان/مهدی فلاح: در تازه ترین جلسه شورای صنفی نمایش در عین اینکه مجاز شد بابت درآمدزایی  تبلیغات تجاری به ابتدای فیلمها الصاق شود درعین حال از ارشاد خواسته شد بابت اکران تک تک فیلمهای روی پرده حمایت صد میلیونی را تخصیص دهد!!!

 

به گزارش سینماروزان شورای صنفی نمایش با اعلام تاریخ دقیق اکران چهار فیلم جدید از درخواست به سازمان سینمایی برای حمایت‌های کرونایی از پخش فیلم‌ها تا پایان سال خبر داد.

در تازه ترین جلسه شورای صنفی نمایش مقرر شد که فیلم سینمایی «بندر بند» به کارگردانی منیژه حکمت از دهم آذر ماه اکران شود.

همچنین فیلم سینمایی «جنایت بی‌دقت» به کارگردانی شهرام مکری و دو فیلم «بی‌همه چیز» به کارگردانی محسن قرایی و «اتومبیل» به کارگردانی علی میری رامشه از ۲۴ آذرماه مجاز به اکران در سینماهای کشور خواهند بود.

در این جلسه مقرر شده است که سینماهای سراسر کشور اجازه اکران کمتر از ۳ سانس برای هر فیلم را نداشته باشند بجز سانس‌ها ساعت‌های ۱۰ شب به بعد.

بر اساس مصوبه جلسه اخیر شورای صنفی نمایش فیلم‌های سینمایی طبق آیین نامه اکران می‌توانند ۳۰ ثانیه تبلیغ تجاری در ابتدای نمایش داشته باشند!!

علاوه براین اعضای شورای صنفی نمایش به مدیریت سازمان سینمایی پیشنهاد داده‌اند که تا پایان سال حمایت کرونایی برای آماده‌سازی پخش فیلم‌ها دست‌کم تا مبلغ یکصد میلیون تومان برای هر فیلم پرداخت گردد!!! درخواست حمایت صدمیلیونی که با آمار بالای فیلمهای روی پرده خیلی زود میلیاردی خواهد شد در شرایطی که از ابتدای سال تاکنون حتی یک ریال کمک هزینه معیشتی به کف سینما صورت نگرفته و توجیه آن کمبود بودجه بوده است!!

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=66430

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code