۰۷۱۱۱۴۰۱

تازه ترین اظهارات ابوالقاسم طالبی که تصمیم به تولید سریالی پیرامون مفاسد اقتصادی دارد⇐حسن روحانی قبل از انتخابات می‌گوید والله اگر مشکلات راه‌حل نداشت نامزد نمی‌شدم اما حالا می‌گوید اختیارات بیشتر میخواهم!!/سینماگر منافق از بابک زنجانی بنز می‌گیرد، از محمد خاتمی خانه می‌گیرد، به دفتر احمدی نژاد متصل میشود و آخرش تفکر آمریکایی را در فیلم‌هایش تبلیغ می‌کند!!/به رهبر انقلاب گفتم تلویزیون شجاعت پخش سریالم درباره مفاسد اقتصادی را ندارد ولی رهبر فرمود تلویزیون باید شجاعت پیدا کند و پخش کند!/اگر نخواهم از اسلام التقاطی و سرمایه‌سالاری حرف بزنم باید بروم سراغ عشق‌های مثلثی!!

سینماروزان: ابوالقاسم طالبی کارگردان طیف ارزشی پس از ساخت فیلم تاریخی “یتیم خانه ایران” درباره نقش بریتانیا در قحطی ایران در جریان جنگ جهانی اول، تصمیم گرفته بود سریالی با نام “طلاق” را برای شبکه خانگی بسازد با این حال افشای فسادهای کلان اقتصادی موجب شده تغییر مسیر دهد و به سمت تولید سریالی درباره مفاسد اقتصادی بیاید.

ابوالقاسم طالبی در برنامه «میدان انقلاب» گفت: هر کسی انگیزه‌ای برای ورود به سینما دارد؛ یکی برای شغل یکی برای پول یکی برای شهرت و هرکسی هدفی دارد. موضوع آثار من سیاسی- اجتماعی است. انگیزه‌های من برای ورود به سینما تغییر نکرده است. خیلی‌ها شاید با فیلم دفاع مقدسی وارد شدند اما بعداً کارهای متفاوتی ساختند. من از نوجوانی خودم را سرباز امام دانستم و یک «یاعلی» به ایشان گفتم و شروع کردم. انگیزه من این بوده و همچنان پایدار است.

این کارگردان ادامه داد: امام پیامی به هنرمندان سینما دادند. مطابق این پیام، امام سرمایه‌داری مرفهین بی‌درد را قبول نداشت، اسلام منافقین را قبول نداشت. منافق در همین صنف ما هم هست؛ از بابک زنجانی و فلان متهم بانکی بنز می‌گیرد، از محمد خاتمی خانه می‌گیرد و به دفتر احمدی نژاد متصل میشود و آخرش تفکر آمریکایی را در فیلم‌هایش تبلیغ می‌کند! تکلیف خودتان را روشن کنید.

طالبی درباره فیلم آینده خودش هم گفت: کار جدید من درباره مفاسد اقتصادی است. مشغول ساخت یک سریال درباره مفاسد اقتصادی هستم که الان در مرحله پیش‌تولید است. خدمت رهبری گفتم تلویزیون شجاعت پخش این کار را ندارد اما ایشان فرمودند باید شجاعت پیدا کنند و پخش کنند. من این را امروز نقل کردم اما حالا صبر کنیم و دو سال دیگر ببینیم این شجاعت در مجموعه تلویزیون وجود دارد یا خیر. اگر نخواهم این‌ها را بسازم یا از اسلام التقاطی و سرمایه‌سالاری حرف نزنم باید بروم سراغ روایت عشق‌های مثلثی؛ چیز دیگری می‌ماند؟ اتفاقا پردرآمد هم هست.

این کارگردان همچنین اظهار کرد: حسن روحانی رئیس‌جمهور می‌گوید والله اگر مشکلات راه‌حل نداشت نامزد نمی‌شدم اما حالا می‌گوید اختیارات بیشتر؛ خب مگر شما قانون را نخوانده بودی؟ از اول هم با این قانون باید مشکلات حل می‌شد اما حالا خودمان را بزرگ‌تر از قانون می‌بینیم. این روحیه در هنرمند و چهره‌های مطرح هم ایجاد می‌‌شود و مقابل قانون می‌ایستد و حتی تحمل یک جریمه راهنمایی و رانندگی را ندارد.

طالبی افزود: من از صنفم دفاع می‌کنم. تصویر یک دختر ۲۰ ساله کل کشور را پر می‌کند، خب او که خودسازی نکرده و این شهرت طاقت می‌خواهد. قوانین ما باید خودش را دست بالا بگیرد یعنی اگر طرف وارد کلانتری شد همه نروند سراغ سلفی گرفتن. چهره‌های مطرح به دلیل محبت نیروهای انتظامی و اطلاعاتی احساس امنیت بیشتر می‌کنند که این باعث افزایش توهم مهم بودن شده است.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۷:۳۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=56180

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code