۲۸۰۵۱۴۰۱

تازه‌ترین خروجی شورای راهبردی اکران⇐ابلاغ عنقریب آیین‌نامه جدید اکران جهت ایجاد عدالت در مسیر اکران

شورای راهبردی اکران

سینماروزان: آئین نامه جدید اکران به زودی از سوی رئیس سازمان سینمایی ابلاغ می‌شود.

به گزارش سینماروزان، علی سرتیپی سخنگوی شورای راهبردی اکران با بیان این مطلب درخصوص مصوبات ششمین جلسه شورای راهبردی اکران گفت: جلسه شورا روز دوشنبه ۵ اردیبهشت ماه با حضور محمد خزاعی ریاست سازمان سینمایی برگزار شد. در این جلسه اطلاعات تفکیکی و مقایسه‌ای اکران و ضریب اشغال سالن ها و رده بندی ۴۰ سالن برتر سینمای کشور با جزییات و منحنی های آماری مربوطه توسط رییس موسسه سینما شهر در اختیار اعضا قرارگرفت که اطلاعات کارشناسی بسیار سودمندی بود و قطعا داشتن اطلاعات مهمترین رکن برای سیاستگزاری و مدیریت و راهبری ‌پدیده پرمناقشه ای همچون اکران سینمای ایران است.

وی ادامه داد: همچنین آخرین تغییرات و اصلاحات قرارداد یکسان که ملاک اصلی کار میان پخش کنندگان و سینماداران است به تصویب رسید و مقرر شد این قرارداد پس از ابلاغ رییس سازمان سینمایی در سمفا بارگذاری شود و طبعا فیلم‌های آتی با استفاده از این قراردادها روانه اکران می‌شوند.

سخنگوی شورای راهبردی اکران با اشاره به دستور بعدی شورا با محوریت تدوین آیین نامه (نظامنامه) اکران خاطرنشان ساخـت: پیش نویس آیین نامه (نظامنامه) تدوین شده با وسواس و بصورت بند به بند آماده شده در شورا به بحث گذاشته شد که تقریبا به اتمام رسید و پس از ویرایش نهایی در اختیار صنوف قرار می‌گیرد و با جمع بندی نظرات احتمالی صنوف ظرف یک هفته به تایید نهایی در شورای راهبردی اکران خواهد رسید و سپس، بعد از ابلاغ رییس سازمان سینمایی مبنای عملکرد اکران امسال و سال‌های آتی سینمای کشور خواهد بود.

سرتیپی در پایان افزود:  انشالله با کارهای زیرساختی و وسواسی که توسط اعضای شورای راهبردی و صرف وقت در جلسات طولانی،شاهد جوی آرام، قانونمند و پر طراوت و پر رونق همراه با رعایت انصاف و حرکت در مدار عدالت برای اکران سینماها در دوران پر ترافیک فیلم‌ها پس از کرونا باشیم.

ابلاغ عنقریب آیین نامه تازه اکران؛ تازه ترین خروجی شورای راهبردی اکران

ابلاغ عنقریب آیین نامه تازه اکران؛ تازه ترین خروجی شورای راهبردی اکران

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۵:۵۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=68878

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code