۱۲۰۳۱۴۰۲

به‌خاطر ارائه تصویری سمپاتیک از «پسر تلگرامی» فراری به ترکیه؟⇐بایکوت «جشن دلتنگی» توسط حوزه و فارابی!!

سینماروزان: «جشن دلتنگی» از جمله آثار روی پرده اکران دوم نوروز است که از همان آغاز نمایش با محدودیت سالن روبرو بود؛ فیلم هرچند در سرگروه زندگی روی پرده رفت اما هیچ گاه حجم سینماهای فول سانسش به ده سالن هم نرسید آن هم درحالی که «بهمن سبز» وابسته به حوزه هنری پخش فیلم را برعهده داشت!

به گزارش سینماروزان در روزهای اخیر نه فقط همان اندک سالنهای فیلم کاهش یافته بلکه «جشن دلتنگی» در سینماهای متعلق به حوزه هنری هم وضعیت نمایش مطلوبی ندارد؛ درنظر بگیرید که پردیس آزادی که مهمترین سینمای فعال حوزه است فقط روزی یک سانس به فیلم داده و سینما بهمن هم فقط دو سانس که یکی از آنها هم ۱۲ظهر است در ماه رمضان!!

در میان سینماهای حوزه در شهرستانها هم «جشن دلتنگی» فقط در سه شهر همدان، اصفهان و بوشهر به نمایش درآمده که در این میان فقط پردیس چارباغ اصفهان بوده که سانسهای نرمالی به فیلم داده است!!

از آن سو سینما فرهنگ منسوب به فارابی هم که پیشتر روزی یک سانس فیلم را نمایش میداد کلا این فیلم را از مدار خارج کرده است.

اوضاع نمایش در دیگر پردیسهایی که «جشن دلتنگی» بنا بوده در آنها به نمایش درآید هم روبراه نیست؛ مثلا پردیس غربی تهران متعلق به سرکرده مافیای اکران در روزهای تعطیل اغلب سانسهای نمایش این فیلم را به کمدیفارسی خودش داده است.

اینکه مافیا علاقمند نمایش فیلمی باشد که پخشش را خودش برعهده دارد به کنار پرسش اینجاست چرا فیلم نباید در سینمایی منسوب به فارابی سانس داشته باشد؟ از آن مهمتر حوزه هنری که خودش پخش «حشن دلتنگی» را برعهده دارد چرا سانسهای مکفی نمایش را برای این فیلم ایجاد نکرده؟

آیا تصویرسازی واقع‌گرایانه ای که «جشن دلتنگی» از پشت پرده زندگی خوره های اینستاگرامی ارائه میدهد و به خصوص شباهت کاراکتری با بازی محسن کیایی با فردی مقیم ترکیه مشهور به «پسر تلگرامی» است که عامل این محدودیت در اکران شده؟؟

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=49904

بعدش؟

مطالب مرتبط

3 نظر برای مطلب "به‌خاطر ارائه تصویری سمپاتیک از «پسر تلگرامی» فراری به ترکیه؟⇐بایکوت «جشن دلتنگی» توسط حوزه و فارابی!!"

 1. الی گفت:

  حوزه هنری که علاقه ای به این جور سوژه ها نداره
  اصلا چرا پخش این فیلموو قبول کرده
  بجاش میرفتن همون تله فیلمهای مثلا ارزشی رو اکران میکردن بهتر نبود
  ؟؟؟

 2. نغمه لواسانی گفت:

  متاسفانه پخش حوزه در طراحی اقلام تبلیغی برای این فیلم هم
  ضعیف عمل کرده
  جشن دلتنگی خیلی روان داره از شاخهای اینستا میگه
  ولی همین هم هیچ نمودی در پوسترها و تیزرهای فیلم نداره
  ؟؟

 3. مجید کامروا گفت:

  جالبه که من نمیدونستم این فیلم زندگی وحید.خ هستش
  دیروز رفتم به بدبختی بلیت پیدا کردم تا ببینم
  سانسهای فیلم همه پرت و پلا
  مثلا ۱۲ظهر سانس دادن که تو سر … بزنی سینما نمیره
  فیلم تصویربرداری خوبی هم داره کنار موضوعش

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code