۰۳۱۱۱۴۰۰

«بمب» ۶٫۵میلیارد را رد کرد/«مارموز» ۶میلیاردی شد/«قانون مورفی» از ۵میلیارد عبور کرد/«پیشونی سفید۲» در مرز ۴٫۵میلیارد/«دزد و پری۲» میلیاردی شد/«پارادایس» دوروزه ۲۰۰میلیونی شد+آمار کامل فروش

پردیس+سمرقند

سینماروزان: هر چه به موعد برگزاری جشنواره نزدیکتر میشویم حجم فیلمهای روی پرده هم بیشتر میشود و همین حالا بیش از ۲۰ فیلم مختلف روی پرده است که در میان آنها فروش «بمب…» است که همچنان بیشتر از بقیه است. «بمب…» که آخرین روزهای اکران خود را میگذراند در حالی توانسته فروش خود را به نزدیکی ۷میلیارد برساند که یقینا اگر تبلیغات وسیع پخش کننده نبود حتی رسیدن فروشش به نیمی از این رقم هم یک رویا بود.

کمدی «مارموز» فروش خود را از ۶میلیارد عبور داده است، «قانون مورفی» که به اعتراف کارگردان ۳٫۵میلیارد خرجش شده تازه از ۵میلیارد عبور کرده و باید حداقل بیش از ۵میلیارد دیگر هم بفروش بلکه هزینه تولیدش دربیاید.

«پیشونی سفید۲» مماس با ۴٫۵ میلیارد قرار گرفته است و به دنبال آن نیز «کلمبوس» است که به نزدیکی ۴٫۵میلیارد فروش رسیده است. «پاستاریونی» از ۲میلیارد عبور کرده و «میلیونر میامی» هم آخرین روزهای اکرانش را با فروش کمی بیش از ۱میلیارد میگذراند. «دزد و پری۲» و «اتاق تاریک» هر دو میلیاردی شده اند و «تخته گاز» در مرز میلیارد است.

«درساژ» بعد از دو هفته هنوز به نیم میلیارد هم نرسیده ولی کمدی «پارادایس» فقط در دو روز ابتدایی اکران از ۲۰۰میلیون عبور کرده است. سه فیلم کودک «امین و آکوان»، «اسکی باز» و «سندباد و سارا» در زمره شکست خوردگان اکران هستند که رویهم ۲۰۰میلیون هم نفروخته اند. فیلم تازه اکران شده «ترانه» هم فقط ۵میلیون فروخته که آماری نومیدکننده است.

آمار فروش تا ابتدای جمعه ۵ بهمن ۱۳۹۷ به شرح زیر است:

(تمامی ارقام به تومان است)

–بمب ۶میلیارد و ۷۰۰ میلیون (۵۱ روز)

–مارموز ۶میلیارد و ۱۲۰میلیون(۴۴ روز)

–قانون مورفی ۵میلیارد و ۵۰میلیون(۲۳روز)

–پیشونی سفید(۲) ۴ میلیارد و ۴۳۰میلیون(۱۰۸ روز)

–کلمبوس ۴میلیارد و ۲۵۰میلیون(۵۱ روز)

–پاستاریونی ۲میلیارد و ۳۰۰میلیون(۵۸ روز)

–میلیونر میامی ۱میلیارد و ۲۷۰ میلیون(۵۱ روز)

–دزد و پری(۲)  ۱میلیارد و ۱۰۰ میلیون(۳۰ روز)

–اتاق تاریک ۱میلیارد و ۵۰میلیون(۳۷ روز)

–تخته گاز ۷۳۰ میلیون(۱۶روز)

–درساژ ۳۲۰ میلیون(۱۶روز)

–پارادایس ۲۱۰میلیون(۲روز)

–امین و اکوان ۱۰۰ میلیون(۴۴روز)

–اسکی باز ۳۶میلیون(۴۴ روز)

–سندباد و سارا ۳۰ میلیون(۹روز)

–ترانه ۵میلیون(۲روز)

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۹:۳۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=54503

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code