۳۰۱۰۱۴۰۰

«بمب…» شش میلیاردی شد/«مارموز» ۵میلیارد را رد کرد/«کلمبوس» در مرز ۴میلیاردی شدن/«قانون مورفی» ۳میلیاردی شد/«دزد و پری۲» مماس با میلیارد/قعرنشینی فیلمهای کودکی که منطق تولیدشان مشخص نیست+آمار کامل فروش

سینماروزان: صدرنشین آمار فروش «بمب…» است که توانسته فروشش را از ۶میلیارد عبور دهد و به دنبال آن نیز کمدی «مارموز» قرار دارد که ۵میلیارد را رد کرده است. فیلم موزیکال مفرح «پیشونی سفید۲» ۴میلیارد را رد کرده است و کمدی «کلمبوس» در مرز ۴میلیاردی شدن است.

کمدی «قانون مورفی» که هزینه بالایی هم برای طراحی نماهای اکشن آن صرف شده از ۳میلیارد عبور کرده است و فیلم کودک «پاستاریونی» نیز بعد از دو ماه اکران به زحمت از ۲میلیارد عبور کرده است. کمدی «میلیونر میامی» ساخته بازرس خانه سینما(!) بعد از شش هفته اکران به زحمت میلیاردی شده و «اتاق تاریک» یک ماه بعد از اکران در آستانه یک میلیارد فروش قرار گرفته است.

فانتزی کودکان «دزد و پری۲» در مرز میلیاردی شدن قرار گرفته و کمدی «تخته گاز» بعد از ده روز در مرز نیم میلیاردی شدن قرار گرفته است. «درساژ» بعد از ده روز نزدیک به ۴۰۰میلیون قرار گرفته است.

سه فیلم کودک «امین و اکوان»، «اسکی باز» و «سندباد و سارا» قعرنشینان آمار فروش هستند که رویهم ۲۰۰میلیون نیز نفروخته اند!! مشخص نیست با این شکستهای سنگین گیشه ای منطق تولید این آثار چیست و بودجه آنها چگونه فراهم میشود؟؟

آمار فروش تا ابتدای جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ به شرح زیر است:

(تمامی ارقام به تومان است)

–بمب ۶میلیارد و ۳۰۰ میلیون (۴۴ روز)

–مارموز ۵میلیارد و ۴۴۰میلیون(۳۷ روز)

–پیشونی سفید(۲) ۴ میلیارد و ۳۵۰میلیون(۱۰۱روز)

–کلمبوس ۳میلیارد و ۷۰۰میلیون(۴۴ روز)

–قانون مورفی ۳میلیارد و ۳۰۰میلیون(۱۶ روز)

–پاستاریونی ۲میلیارد و ۱۸۰میلیون(۵۱ روز)

–میلیونر میامی ۱میلیارد و ۲۵۰میلیون(۴۴ روز)

–اتاق تاریک ۹۴۰میلیون(۳۰ روز)

–دزد و پری(۲)  ۹۰۰ میلیون(۲۳ روز)

–تخته گاز ۳۶۰ میلیون(۹روز)

–درساژ ۱۵۰ میلیون(۹روز)

–امین و اکوان ۹۰ میلیون(۳۷روز)

–اسکی باز ۳۳ میلیون(۳۷ روز)

–سندباد و سارا ۵میلیون(۲روز)

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۹:۱۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=54383

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code