۱۸۱۱۱۴۰۱

بعد از گذشت ۵ سال⇐تهیه‌کننده “ضدگلوله”: هنوز جایزه نقدی جشنواره سی‌اُم فجر را نگرفته‌ام

سینماژورنال: “ضدگلوله” دومین فیلم بلند مصطفی کیایی کارگردانی که این روزها فیلم ده میلیاردی “بارکد” را روی پرده دارد در جشنواره سی ام فیلم فجر رونمایی شد و البته دیپلم افتخار بهترین فیلم را هم از آن خود کرد.

به گزارش سینماژورنال پنج سال بعد از آن رونمایی و ساخت سه فیلم دیگر توسط کیایی به تازگی رضا رخشان تهیه کننده “ضدگلوله” از این گفته که هنوز جایزه نقدی وعده داده شده به وی بابت دیپلم افتخار جشنواره سی ام را دریافت نکرده است.

این تهیه کننده با اشاره به بدشانسی‌هایی که به هنگام تولید «ضدگلوله» دامن وی را گرفت به “نسیم آنلاین” گفت: «ضدگلوله» هم در جشنواره و هم در اکران مورد توجه قرار گرفت اما متأسفانه در هر دو مورد با بی‌مهری روبرو شد. «ضدگلوله» دیپلم افتخار بهترین فیلم جشنواره سی ام فیلم فجر را گرفت و در آن زمان دبیر جشنواره وعده داد که ۳۰۰ میلیون تومان به عنوان جایزه نقدی می دهیم اما بعد از گذشت ۵ سال هنوز از دبیرخانه فجر طلب دارم؛ در صورتی که همین جایزه می توانست بخشی از بودجه تولید فیلم بعدی مان باشد.

وی افزود: از آن طرف در اکران هم فیلم ما در شرایطی که فروش خوبی داشت و از «کلاه قرمزی و بچه ننه» هم در برخی سینماها بالا زده بود اما به خاطر فشارهای برادران بانکی که یک فیلم تجاری به نام «تو و من» را داشتند فیلم ما پایین کشیده شد و در نتیجه سود چندانی عاید ما نشد.

کیایی می خواست تله‌فیلم بسازد

رخشان ادامه داد: مصطفی کیایی جوانی بود که توسط من به سینما آورده شد و هم در «بعدازظهر سگی سگی» و هم در «ضدگلوله» کنارش بودم و خوشبختانه مسیر خود را پیدا کرده و به یک فیلمساز تجاری بدل شد.

رخشان خاطرنشان ساخت: کیایی اولین بار کارگردانی را با من تجربه کرد. او فیلمنامه «بعدازظهر سگی سگی» را پیش من آورد و می‌خواست آن را به یک تله فیلم تبدیل کند اما من پیشنهاد دادم مجوز سینمایی بگیریم و این طور شد که فیلم اولش را ساخت. بعدش هم که «ضدگلوله» پیش آمد که سکوی پرتابش شد و تا اینجا که فعلا آثارش خوب می فروشد.

رضا رخشان
رضا رخشان
image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=27513

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code