۱۶۰۴۱۴۰۱

بعد از پایان نگارش فیلم تاریخ آبیهای پایتخت و درست در روزهایی که سرگرم نوشتن اپیزود نوروزی «پایتخت» بود⇐خشایار الوند در ۵۱ سالگی سکته کرد و مرحوم شد!!

سینماروزان: خشایار الوند بعد از نگارش فیلم تاریخ باشگاه آبیهای پایتخت و درست در روزهایی که سرگرم نوشتن سکانسهایی مفرح برای اپیزود نوروزی «پایتخت» بود گرفتار سکته قلبی شد و درگذشت.

به گزارش سینماروزان خشایار برادر کوچکتر سیروس الوند بود که هرچند تحصیلاتی ناتمام در حیطه دارویی داشت ولی به واسطه برادر وارد کار سینما شد و بعد از نوشتن فیلمنامه هایی نظیر «مزاحم» و «برگ برنده» برای سیروس، به تلویزیون آمد و به عنوان پای ثابت برخی از مجموعه های طنز درازمدت فعالیت کرد.

«باغ مظفر»، «شبهای برره»، «مرد هزارچهره»، «مسافران»، «پایتخت»، «علی البدل» و «دیوار به دیوار» از جمله سریالهای کارنامه تلویزیونی خشایار الوند است.

الوند بخاطر درگیریهای تلویزیونیش در سینما چنان که باید فعالیت  نداشت؛ «هر چی تو بخوای»، «کیش و مات» و «ساعت ۵عصر» که بخاطر عدم ذکر نامش در این آخری، به انتقاد از مهران مدیری پرداخت(اینجا را بخوانید) از معدود فعالیتهای سینمایی خشایار الوند بود.

الوند یک فیلم اکران نشده با عنوان «آبی به رنگ آسمان» به کارگردانی امیر رفیعی را هم در کارنامه دارد؛ فیلمی که با حضور ده ها چهره مطرح ورزش و هنر به مرور دراماتیک تاریخ باشگاه آبیهای پایتخت از تاج تا استقلال میپردازد و بزودی در سینماها اکران خواهد شد.

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۶:۴۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=55101

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "بعد از پایان نگارش فیلم تاریخ آبیهای پایتخت و درست در روزهایی که سرگرم نوشتن اپیزود نوروزی «پایتخت» بود⇐خشایار الوند در ۵۱ سالگی سکته کرد و مرحوم شد!!"

  1. علی گفت:

    جمله اخر ناراضی بود، درسته و اینکه ایشون یه جای دیگه در گفتگو با تسنیم هم گفت:
    مهران مدیرى هم کاملا حق دارد که نام خودش را به عنوان نویسنده «ساعت ٥عصر» قید کند زیرا وقتى این فیلم را تماشا کردم، متوجه شدم از فیلمنامه‌اى که براى «ساعت ٥ عصر» نوشته بودم تنها ایده و طرح اصلى آن باقى مانده است، موقعیت‌ها و دیالوگ‌ها به طور کلى تغییر پیدا کرده بود در مجموع از حذف نام خودم به عنوان نویسنده «ساعت ٥ عصر» خوشحال هستم.
    که ایده و طرح اصلی هم در خانه سینما با اسم مهران مدیری ثبت بوده از چند سال قبل پس کلا کار شما یا سواستفاده از یک ررداشت اشتباه و در حال حاصر هم سواستفاده از شخصیت فرد فوت شده هست

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code