۰۸۱۱۱۴۰۰

بعد از لغو ضیافت سیمرغ به بهانه فوت همسر علی نصیریان(!!) و انتقادات ناظر به تبرئه ساواک از قتل تختی در فیلمی که حمایت بیش از ۳میلیاردی فارابی را داشته⇐نام «ابوذر ابراهیمی ترکمان» به عنوان گزینه‌ای تازه برای جانشینی عباس صالحی در وزارت ارشاد مطرح شده!!؟

سینماروزان: هرچند چندی قبل از برگزاری جشنواره فیلم فجر، خبر استعفای عباس صالحی از وزارت ارشاد مطرح شد ولی این روزها جدایی صالحی از وزارت ارشاد جدی تر از قبل شده است.

بعد از حواشی ناظر به برگزاری افتتاحیه جشنواره فجر حوالی گورستان خاوران(!؟) بخصوص ادعاهای مناقشه برانگیز فاطمه معتمدآریا در این افتتاحیه، در همان روز ابتدایی جشنواره، فیلم «غلامرضا تختی» که با حمایت مستقیم فارابی تولید شده رونمایی بحث برانگیزی در کاخ جشنواره داشت؛ از این منظر که فیلم تأکیدی موکد  بر خودکشی تختی دارد و به طور مستقیم ادعاهای انقلابیون پیرامون نقش ساواک در قتل تختی را رد کرده است.

بلافاصله بعد از این بحثها، پرسشهای مرتبط با چگونگی حمایت فارابی از فیلم مطرح شد و سازندگان نیز مدعی هزینه ۸٫۵میلیاردی فیلم و تأمین ۴۰درصد هزینه ها که میشود معادل ۳میلیارد و ۴۰۰میلیون توسط فارابی شدند!! اینکه فارابی برای فیلمی خلاف منویات انقلابیون درباره قتل تختی، بیش از ۳میلیارد هزینه کرده سوالات را بیشتر کرد؟

این اتفاقات را بگذارید کنار اینکه دیشب بنا بود ضیافت سیمرغی به بهانه گردهمایی سینماگران، مدیران سینمایی و وزیر ارشاد برگزار شود ولی به ناگاه خبر رسید به خاطر فوت همسر علی نصیریان(!) این ضیافت لغو شده است.

حالا هم که شنیده‌ها حاکیست از آن که به جز حسین انتظامی، ابوذر ابراهیمی ترکمان هم از گزینه های جدی برای تصدی وزارت ارشاد است. ابوذر ابراهیمی ترکمان که در دولت اعتدال به ریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی رسید، سابقه تألیف کتبی فرهنگی بخصوص با محوریت «روسیه» را دارد و در دولت دوم احمدی نژاد هم رایزن فرهنگی ایران در روسیه بود.

سینماگران سه شنبه همین هفته به آرامگاه امام خمینی(ره) خواهند رفت. باید دید در این ادای احترام به بنیانگذار انقلاب اسلامی-که مشخص نیست چرا در سرآغاز دهه فجر صورت نگرفته و به جبران حواشی اخیر است یا نه؟؟- چه کسی کنار سینماگران خواهد بود؟ عباس صالحی؟ ابوذر ابراهیمی ترکمان؟ یا …؟

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۷:۴۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=54672

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code