۱۶۰۴۱۴۰۱

بعد از طناز طباطبایی، میترا حجار و ستاره اسکندری⇐حالا شیوا خسرومهر در جایگاه همسر صیغه‌ای ناصر محمدخانی!+عکس و روایت این بازیگر از اذیتهایی که حین ایفای نقش «شهلا جاهد» بر او وارد شد

سینماروزان: در سینما و تئاتر این سالها آثار مختلفی ساخته یا اجرا شده اند که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم زندگی تراژیک ناصر محمدخانی فوتبالیست سابق پرسپولیس و ماجرای قتل همسرش توسط زن صیغه ایش را دستمایه خلق درام کرده‌اند

به گزارش سینماروزان فیلمهای «خشم و هیاهو»ی هومن سیدی و «یادم تو را فراموش»علی عطشانی و نمایش «هم هوایی»افسانه ماهیان از جمله این آثار بوده اند.

طناز طباطبایی، میترا حجار و ستاره اسکندری بازیگران زنی بوده اند که به ترتیب در این آثار در نقشی یادآور شهلا جاهد بازی کرده اند.

به تازگی نمایشی با عنوان «کژدم» به کارگردانی سمیه مهری در پردیس تازه تأسیس تئاتر تهران روی صحنه است که در آن شیوا خسرومهر بازیگر سینما و تلویزیون است که ایفای نقش شهلا جاهد را برعهده داشته است.

خسرومهر که نوروز امسال کمدی «سه بیگانه» را روی پرده داشت با اشاره به ایفای نقشی مشابه شهلا جاهد به «مهر» گفت: تماشاگرانی که بازی من را در این اثر می بینند به یاد شهلا جاهد و اتفاقاتی که در آن زمان رخ داد، می افتند به این دلیل که نمایش برداشتی آزاد از آن اتفاق بوده است.

وی با اشاره به اینکه در جریان جزئیات آن حادثه نبوده و خبرها را هم دنبال نمی کرده ولی به تازگی در اینترنت درباره اش تحقیق کرده است، افزود: می‌دانم این حادثه یکی از سنگین‌ترین و طولانی‌ترین پرونده های قضایی بوده و هنوز برایم علامت سوال است که آیا شهلا جاهد واقعا قاتل بوده یا نه؟ البته ترجیح می دهم وارد این قضایا نشوم و فقط نقشی را بازی کنم که کارگردان از من خواسته و نویسنده نوشته است.

این بازیگر یادآور شد: از زمانی که خبرها را خواندم و چهره این خانم را دیدم فکر می کنم دین بزرگی بر گردنم است چون قضاوت درباره چنین اشخاصی واقعا سخت است. این اثر نمایشی روایت سه زن است که در ۴۵ دقیقه آخر زندگی خود درگیر حوادثی شدند و دردها و اتفاقات مشترکی را تجربه کرده اند. تقاضای من این است که مخاطبان پیام کار ما را به درستی درک کنند و درباره سه زن نمایش قضاوتی نداشته باشند. کافی است تماشاگر پیام کاراکترهای نمایش را بگیرد و بازی ها را بسنجند و خودش را جای این افراد بگذارد و ببیند اگر در چنین شرایطی قرار گیرد ممکن است چه واکنشی نشان دهد.

وی متذکر شد: من برای بازی در این نقش خیلی اذیت شدم و علاقه ندارم دیگر این حس را تجربه کنم. معتقدم نباید دیگران را قضاوت کنیم و بدانیم هر کس خودش تاوان اعمالش را پس می دهد و در خلوتش از کاری که کرده پشیمان می شود. بهترین قاضی خداوند است و بنده او جایز به قضاوت نیست.

شیوا خسرومهر-کژدم
شیوا خسرومهر در نمایی از «کژدم»
image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۷:۱۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=42029

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code