۲۷۰۵۱۴۰۱

بعد از تقدیر توسط قوه قضاییه ⇐حالا روایت جانشین ناجا از توافق با عوامل «متری شش و نیم» پیش از برگزاری جشنواره!!

سینماروزان: «متری شش ونیم» که با حمایت محمدصادق رنجکشان سرمایه گذار چندفیلمه تولید شد از جمله فیلمهای سالیان سینمای ایران است که تصویری سمپاتیک نسبت به دستگاه قضا و پلیس نشان میدهد و حتی نتیجه گیری فیلم طوریست که تداعیگر سریالهای سفارشی مبارزه با مواد مخدر را میکند.

حین اکران «متری شش و نیم» در جشنواره فجر، عوامل آن کوشیدند مدام مدعی ممیزیهای ارگانهای فرادستی درباره این فیلم شوند؛ با این حال مضمون فیلم، حضور اخوی سردار هادیانفر به عنوان مدیر تولید و مجری طرح و به دنبال آن تقدیر قوه قضاییه از فیلم(اینجا را بخوانید) موجب شد این ادعاها چنان که باید جدی گرفته نشود.

به تازگی نیز جانشین فرمانده ناجا از توافق با عوامل «متری شش و نیم» پیش از برگزاری جشنواره سخن گفته است. سردار ایوب سلیمانی جانشین فرمانده ناجا بیان داشت: بنده ۲ بار فیلم را قبل از جشنواره در حضور کارگردان «متری شیش و نیم» و برخی عوامل دیدم و درباره جزء به جزء موارد با هم بحث و توافق کردیم و اشکالات را پذیرفتند و قبول داشتند که خلاف وعده‌شان عمل کرده‌‌اند. آن‌ها فیلم را اصلاح کردند و نسخه اصلاحی را به ما تحویل دادند. اما آنچه در جشنواره نمایش دادند، نسخه‌ای بود که خودشان می‌‌خواستند، به علاوه سکانس‌هایی اضافه‌‌تر! یعنی سکانس‌هایی که در فیلم اولی هم که دیدیم، نبود. مسئول معاونت اجتماعی  و مسئول پلیس مواد مخدرمان با عوامل فیلم جلسه داشتند و روی همه چیز توافق کردند، ‌بعد فردایش در جشنواره فیلم فجر دیدیم نسخه توافقی پخش نشده و حتی سکانس‌‌هایی فراتر از نسخه‌های اولیه دارد. بعد هم برخورد بچگانه‌ای در اختتامیه جشنواره فیلم فجر انجام دادند. بعضی اوقات آد‌م‌ها به حرف‌هایی که می‌زنند، توجه نمی‌کنند. مگر می‌‌توان فیلمی واقعی در جامعه ساخت که بالاخره در یک گوشه کادر آن پلیس راهور سر چهارراه یا پلیس نیروی انتظامی و … نباشد؟

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=55184

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code