۱۰۱۱۱۴۰۱

بعد از “استیج” و “شب کوک” و…⇐حالا راه‌اندازی صدایابی اینترنتی با متد اتریش!

سینماروزان: عطش بالای جوانان برای خوانندگی سالهاست که در همه جای دنیا و از جمله ایران وجود دارد.

به گزارش سینماروزان اگر در دهه هشتاد شبکه هایی ماهواره ای مانند “مهاجر” بودند که با استفاده از این عطش و همراهی فرشید نوابی و الهام چرخنده و راه اندازی مسابقه صدایابی “ستاره مهاجر” کمک کردند به افزایش رونق خود در سالهای اخیر شبکه هایی مانند “تی وی پرشیا” و “من و تو” بوده‌اند که با راه اندازی مسابقات صدایابی از “نکست پرشیا استار” گرفته تا “استیج” می کوشند برندهای تلویزیونی خویش را معتبر کنند.

امتداد این روند سبب ساز آن شده که در سالهای اخیر در رسانه ملی نیز برنامه هایی مانند “شب کوک” روی آنتن برود که به نوبه خود قصد دارد به شناسایی استعدادهای موسیقی بپردازد.

در تازه ترین برنامه صدایابی محسن رجب پور تهیه کننده موسیقی و موسس گروههایی همچون “آریان” نیز کوشیده به گونه ای اینترنتی به جذب استعدادهای خوانندگی بپردازد و جالب اینکه وی در گفتگو با “مهر” از تکمیل فرآیند برنامه ریزی برای راه اندازی سامانه اینترنتی جذب این پروژه با بهره گیری از الگوها و متدهای موجود در موسیقی کشور اتریش خبر داد.

محسن رجب پور گفت: متاسفانه در حال حاضر کارهای سبک و سخیف هم در سبد شنیداری مردم قرار می گیرد که بنده معتقدم تنها راه برون رفت از این وضعیت تولید آثار قابل دفاع در حوزه موسیقی به ویژه موسیقی پاپ است تا کم کم آثار باکیفیت جای آثار بی کیفیت فعلی را بگیرند.

وی ادامه داد: ما در پروژه «جذب استعدادهای موسیقی ایرانی» که حامد همایون اولین خروجی آن محسوب می شود تمام تلاش خود را انجام داده ایم که تا به سمت تولید آثاری برویم که چه در حوزه اجراهای زنده و چه تولید آلبوم، از نظر ساز بندی، ارکستر و خواننده در بهترین شرایط باشد.

مدیر پروژه جذب استعدادهای موسیقی ایرانی خبر داد: بعد از حامد همایون خوانندگان دیگری هستند که در آینده ای نزدیک به مخاطبان معرفی می شوند. من نیز به عنوان مدیر این پروژه برنامه ریزی بزرگی را در این زمینه شروع کرده ام و در حال حاضر هم سامانه ای برای فرآیند جذب خوانندگان مستعد مراحل نهایی تشکیل خود را طی می کند تا ما بتوانیم در این راستا برنامه ریزی دقیق تری داشته باشیم. البته این را هم می دانیم که در ابتدای کار با انبوهی از تقاضاها رو به رو خواهیم شد اما اگر برنامه ریزی هایمان دقیق باشد قطعا فضا به سمتی هدایت خواهد شد که همین سیستم می تواند به خودی خود پاسخگو باشد.

مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری «ترانه شرقی» در بخش دیگری از صحبت های خود تاکید کرد: تا پایان سال ۹۵ ساز و کار جذب استعدادهای موسیقی ایران به طور کامل آماده می شود و ما دنبال این هستیم تا طی سال های آینده در همه گونه های موسیقی آنقدر خوب کار کنیم تا هنرمندان با استعدادی که تعدادشان هم کم نیست وارد فضای تولید و عرضه آثار شود و اگر این روند درست پیش رود آن وقت می‌توان امیدوار بود که تا دو دهه آینده ما هم نمونه کوچکی از فرآیند گوش دادن به موسیقی در کشور اتریش را شکل دهیم زیرا آنها به واسطه آموزش صحیحی که از موسیقی دارند هیچ کار بدی را نمی شنوند!!!

وی در پایان گفت: امیدوارم همکارهای بنده در عرصه موسیقی و نهادهایی که در این حوزه تصمیم گیرنده هستند به کمک این پروژه بیایند تا نتیجه خوبی از آن حاصل شود.

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۸:۲۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=31708

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code