۰۱۰۷۱۴۰۰

برگزاری جشنواره روح‌ا.. در (۱+۱۲) شهر ایران/اهدای سکه به برگزیدگان مردمی

سینماژورنال: در آستانه برگزاری نخستین جشنواره فیلم کوتاه روح الله، با تصمیم ستاد برگزاری مقرر شد علاوه بر اصفهان به عنوان محل اصلی برگزاری، ۱۲ شهر استان دیگر کشورمان نیز میزبان این رویداد باشند.

به گزارش ستاد خبری این جشنواره، پس از اعلام فراخوان، هنرمندانی از شهرها و استان‌های مختلف کشور اقدام به ارسال و گاه تولید اثر برای حضور در این رویداد نمودند. بر همین اساس جشنواره تصمیم گرفت همزمان اصفهان، در مرکز استان‌های: تهران، قم، خراسان رضوی، اردبیل، فارس، تبریز، کردستان، همدان، خوزستان، یزد، مازندران و سیستان و بلوچستان نیز برنامه نمایش فیلم‌های این جشنواره را برگزار نماید.

اهدای سکه طلا به برگزیدگان نقد و تحلیل مردمی

همچنین مقرر شد در حاشیه نمایش این آثار، مسابقه نقد نویسی برگزار و به دو مطلب برتر نقد و تحلیل مردمی نوشته شده درخصوص فیلم های این جشنواره، سکه بهار آزادی اهدا شود. نقدها و مطالب علاقه مندان پس از دریافت از سوی دبیرخانه، ارزیابی و ظرف چند روز برندگان اعلام و به دو نقد برتر هرکدام یک سکه تمام بهار آزادی اهداء خواهد شد.

جشنواره روح‌الله به دبیری محمد آفریده در دو بخش «فیلم» و «فیلم نامه» پذیرای آثار سینماگران و علاقه مندان است. «اندیشه‌های امام خمینی (ره)» موضوع محوری این رویداد است که یکم تا سوم خرداد ماه سال ۱۳۹۵ در استان تهران و اصفهان برگزار می‌شود.

همچنین در حاشیه این رویداد، ۱۱۴ فیلم یک دقیقه‌ای با موضوع «اندیشه‌های امام خمینی (ره) ساخته خواهد شد تا در شبکه‌های مختلف تلویزیونی و اجتماعی به نمایش درآید.

این جشنواره از سوی معاونت هنری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) برگزار می‌شود و شبکه مستند، انجمن سینمای جوانان ایران، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی،دانشگاه آزاد اسلامی،بنیاد شهید و امور ایثارگران،روزنامه اعتماد، عروج فیلم و… در برگزاری آن مشارکت دارند.

image_print
تاريخ انتشار: سه‌شنبه 5 آوریل 2016 - 9:07
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=20468

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code