۲۸۰۵۱۴۰۱

برای فرار از اتهام کپی‌کاری⇐نویسنده “دورهمی” دست به دامن رقص زنان هندی شد+عکس

سینماژورنال: انتقادات مخاطبان از کپی کاری سریال “دورهمی” از یک برنامه هندی به نام “شبهای کمدی با کاپل” همچنان ادامه دارد.(اینجا را بخوانید)

به گزارش سینماژورنال در حالی که انتظار می رفت بعد از تایید این کپی کاری از سوی مدیر شبکه “نسیم” و ذکر نام اقتباس روی آن عوامل برنامه هم زودتر از اینها نام منبع شباهت را در تیتراژ بیاورند(اینجا را بخوانید) اما همچنان این تلاش برای برائت از کپی کاری است که در رفتار دست اندرکاران تولید برنامه روی می دهد.

شگفت انگیزترین تلاش این چنینی چهارشنبه ۱۱ فروردین از سوی امیرمهدی ژوله رخ داد که وی با قرار دادن کلیپی از برنامه منبع “دورهمی” در صفحه اجتماعی خود سعی کرد از اتهام کپی کاری برائت جوید.

در این کلیپ چند زن هندی با پوششهای نامناسب در حال رقص بودند و ژوله ذیل این کلیپ به نقل از همکار نویسنده اش امیر وفایی نوشت: فرازی از یک شوی هندی که میگن دورهمی واو به واو از روی آن کپی شده. به نظر میرسه یه کم واو به واوتر از اونه که بشه کپی کرد!

استفاده از کلیپ مبتذل برای توجیه یک گاف؟

اینکه نویسنده ای که نامش در فهرست نویسندگان یک برنامه تلویزیونی در صداوسیمای جمهوری اسلامی، قبل از بقیه می آید در برخورد با گاف آشکار خود و همکارانش کلیپی با این مختصات را در صفحه اجتماعی اش بگذارد به شدت قابل تامل است.

ژوله یک کلیپ مبتذل را در صفحه اش قرار می دهد فقط برای اینکه بگوید وجود چنین صحنه هایی امکان کپی کاری را از ایشان گرفته اما درباره شباهتهای دکور، طراحی صحنه، نورپردازی و حتی شخصیت پردازی میان “دورهمی” و “شبهای کمدی با کاپل” چیزی نمی گوید.

جالب است که همین موضع ایشان هم ساعتی بیش دوام نمی آورد و با انتقادات مخاطبان صفحه شان، این مطلب اجتماعی حذف می شود.

مطلب اجتماعی صفحه نویسنده "دورهمی"
مطلب اجتماعی صفحه نویسنده “دورهمی”
مطلب اجتماعی صفحه نویسنده "دورهمی"
مطلب اجتماعی صفحه نویسنده “دورهمی”
image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۸:۲۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=20187

بعدش؟

مطالب مرتبط

3 نظر برای مطلب "برای فرار از اتهام کپی‌کاری⇐نویسنده “دورهمی” دست به دامن رقص زنان هندی شد+عکس"

  1. حامد گفت:

    به ایشون بگید اگه اجازه داشتی همین رقص رو هم واو به واو کپی میکردی. در نتیجه عدم کپی کردنش به خاطر خلاقیت جنابعالی نیست. به خاطر ممنوع بودن رقصه.

  2. محسن گفت:

    یعنی چی که هر سریال برنامه فیلم مسابقه که از صدا وسیما پخش میشه،مخصوصا برنامه هایی که جنبه طنز و شادی داره سریعا براش جبهه میگیرن که کپی کاری کرده،خیلی ناراحتید نگاه نکنید یا برید همون که اصله و کپی نیس رو ببنید یا دیگه خیلی هنرمند تشریف دارید شما برنامه بسازید که کپی نباشه.همین که تلاششون رو میکنن برای لبخند مردم کلی ارزش داره.یک دنیا سپاس از عوامل ساخت مجموعه دورهمی

  3. احسان گفت:

    محسن راست میگه خب هرکی ناراحته نگاه نکنه اسلحه که پشت کله شون نیس اتفاقا خیلی هم خوب و خوش ساخت دراومده دست همگی شون دردنکنه

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code