۱۸۰۹۱۴۰۰

برای شورای صنفی نمایش کدامیک مهمتر است؟⇐ عمل به مقررات یا کمک به افزایش فروش فیلم نایب رییس؟؟

سینماروزان: دعوت حسین انتظامی از سینماگران برای ارائه پیشنهادات اصلاحی جهت بهبود اکران با مرور برخی از نقاط ضعف اکران توسط سینماگران مختلف مواجه شده است.

ازجمله نقاط ضعفی که سینماگران، مکررا بر آن اصرار کرده‌اند منفعت مستقیم برخی اعضای خاص شورای صنفی نمایش از سینماداری و پخش است که موجبات شکل‌گیری سوءتفاهماتی درباره تصمیمات آنها را شکل می‌دهد.

این حداقل انتظار از شورای صنفی نمایش است که مقررات اکران را درباره آثار این اعضای خاص به طور دقیق اجرایی کند. فی‌المثل این روزها فیلم “…رد خون” متعلق به نایب رییس شورای صنفی نمایش در گروه آزادی روی پرده است. سقف اکران این فیلم با حفظ کف فروش هشت هفته بوده که بخاطر ماجرای قطعی اینترنت یک هفته نیز بر این سقف افزوده شده است.

این حداقل انتظار از شورای صنفی نمایش است که بلافاصله بعد از پایان هفته نهم اکران “رد خون”-که میشود ششم آذر- این فیلم را از گروه آزادی بردارد و فیلم “جاندار” که مدتهاست قرارداد اکرانش در گروه آزادی ثبت شده را به‌جای این فیلم روی پرده بفرستد.

آیا این اتفاق خواهد افتاد و شورای صنفی نمایش با احترام به مقررات، دستور خواهد داد به جایگزینی “جاندار” با “رد خون” از ششم آذرماه؟؟؟ امیدواریم این اتفاق بیفتد تا عموم سینماگران، شورای صنفی نمایش را به رعایت مقررات بشناسند.

 

 

 

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۶:۴۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=58382

بعدش؟

مطالب مرتبط

6 نظر برای مطلب "برای شورای صنفی نمایش کدامیک مهمتر است؟⇐ عمل به مقررات یا کمک به افزایش فروش فیلم نایب رییس؟؟"

 1. ا.ا گفت:

  حالا اگه یه فیلم مستقل بود سر دو هفته میاوردن پایین
  فیلم ایشون قافله رو به مطرب باخته و باز نگهش داشتن

 2. ذکریای ناراضی گفت:

  اقای مستقل شما هم کف فروش فیلمتو نگه دار تا نیفتی

 3. ا.ا گفت:

  ای برادر حرف از کف فروش نزن که فقط واسه پایین کشیدن فیلم بدبخت بیچاره ها به کار میاد…وقتی بنا باشه فیلمای خودشون روی پرده باشه کف فروش هم جور میشه

 4. رضا لاری گفت:

  قسمت قبلی نیمروز قابل تحملتر بود
  قسمت تازه واقفا کشداره و حوصله سربر
  واسه همین هم هست که فروشش زیاد بالا نبوده

 5. یک سرمایه گذار سابقا فعال در سینما گفت:

  سقف اکران ۸ هفته با حفظ کف فروش هست و این خودش ایراده چون حفظ کردن کف فروش در سینمای سرگروه برای صاحبان سرمایه زیاد سخت نیس…بعنوان مثال من که از بودجه ۵میلیاردی تولید فقط دومیلیاردشو صرف تولید کردم از ۳میلیارد باقیمانده ۱میلیاردو می زارم برای خرید بلیت و توزیع بین دوست و اشنا تا کف فروش حفظ بشه…آیا نظارتی بر این افعال هست؟

 6. توانگری گفت:

  حاج محمود رضوی یکی از مردای مخلص سینماس و ایشالا به کوری چشم دشمنا میره مجلس و طومار ۴درصدیا رو درهم میپیچه

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code