۱۴۰۳۱۴۰۲

برای خوانش «همه خشکی»⇐صابر ابر به شهرکتاب فرشته می‌رود

سینماروزان: کتاب «همه خشکی» نوشته «یو لندله» (Jo lendle)؛ نویسنده و مدیر انتشارات هانزر (Hanser) با ترجمه ياشار دستپاك، با صداي صابر ابر در شهركتاب فرشته رونمايي مي شود.

به گزارش سینماروزان در این مراسم علاوه بر خوانش کتاب «همه خشکی» (ALLES LAND) ، صابر ابر ترجمه فارسی این کتاب را برای حاضرین مي‌خواند. از دیگر بخش‌های این برنامه، گفت‌وگو و پرسش و پاسخ با یو لندله خواهد بود.

یو لندله که تا سال ۲۰۱۳ مدیریت بخش ناشران را در انتشارات «دومونت» عهده‌دار بود، از سال ۲۰۱۴ مدیریت  انتشارات هانزر را بر عهده دارد.

این نویسنده آلمانی که متولد اُزنابروک است، دوران کودکی خود را در شهر گوتینگن گذراند. در جوانی نیز در رشته‌های ادبیات، علوم فرهنگی و فلسفه در دانشگاه‌های هیلدسهایم و مونترئال به تحصیل پرداخت.

او در سال‌های ۱۹۹۶ و ۱۹۹۷ مجله ادبی «ادیت» را منتشر کرد و از آن پس به عنوان سخنران، در یکی از برنامه‌های ادبی انتشارات «دومونت» و در حوزه ادبیات آلمانی فعال بود.

گفتنی‌است یو لندله، نخستین نویسنده‌ای است که موفق به دریافت مدرک انستیتو ادبیات آلمانی لایپزیگ شده است. از آثار او می‌توان به بین سمورها ـ نشر سورکامپ، فرانکفورت ۱۹۹۹ اشاره کرد.

مجموعه شهرکتاب فرشته، عصر پنجشنبه یازدهم آبان‌ ماه ساعت ۱۶میزبان علاقمندان به حضور در این مراسم خواهد بود.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۱۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=44735

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code