۰۷۱۱۱۴۰۱

برای تولید سریال «الف ویژه»⇐همکاری کارگردان «مومیایی۳» با تهیه‌کننده ۲۵ ساله «دودکش»!!!

سینماروزان: محمدرضا هنرمند که بیشتر از یک دهه است در سینما و نزدیک به هشت سال است هیچ محصولی چه در سینما چه در تلویزیون نساخته و همین امر زمانی که بعد از سالها بیکاری داور جشنواره سی و پنجم فجر شد به پاشنه آشیلش بدل گشت، قصد تولید یک سریال تازه را دارد؛ سریالی ۲۶ قسمتی که «الف ویژه» نام دارد و جالب است که زینب تقوایی تهیه کنندگی آن را برعهده دارد.

به گزارش سینماروزان همکاری محمدرضا هنرمند با زینب تقوایی یعنی تهیه کننده ای که ۴ سال قبل حضورش به عنوان تهیه کننده سریال «دودکش» محمدحسین لطیفی پرسشهای فراوانی را در این باره طرح کرد که چطور میشود یک جوان ۲۵ ساله در مدیومی چون رسانه ملی که فعالیت جزیی در آن به عبور از فیلترهای مختلف نظارتی نیاز دارد به ناگاه تبدیل میشود به تهیه کننده یک سریال مناسبتی؟!

این پرسشها که پاسخ مناسبی را هم از سوی دست اندرکاران سیما به دنبال نداشت با حضور این جوان به عنوان تهیه کننده «پشت بام تهران» و «مدینه» و اخیرا «لبخند رخساره» پررنگتر شد.

حالا هم که بناست هنرمند که سریالهایی همچون «زیر تیغ» و «آشپزباشی» را ساخته با این جوان همکاری داشته باشد. هنرمند درباره سریال تازه اش که نامش «الف ویژه» است به «ایلنا» گفت:  همچنان منتظر نگارش کامل فیلمنامه هستم که توسط حامد افضلی از نیمه  سال گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: این سریال مضمونی فانتزی دارد. با پایان نگارش، پیش تولید آغاز خواهد شد و ساخت دکورها را هم شروع می‌کنیم. این سریال جلوه‌های ویژه زیادی هم دارد که باید با کیفیت بالایی طراحی و اجرا شوند، چون نقش مهم و تاثیرگذاری در قصه دارند. در مجموعه تلویزیونی «الف ویژه» دوباره به تم مورد علاقه خودم، کمدی بازگشته‌ام و یک قصه خانوادگی را در بستری از طنز و مناسبات کمیک خواهیم دید. ژانری که این روزها هم به شدت مورد توجه مردم قرار گرفته است.

هنرمند اظهار داشت: اطمینان دارم فانتزی سریال «الف ویژه» تماشاگر را غافلگیر خواهد کرد و هیچ شباهتی با کارهای قبلی‌ام به ویژه در سینما ندارد و از حیث محتوا و ساختار،سریال نو و جدیدی است. ضمن آنکه ممکن است در آینده برای سرعت بخشیدن به پروسه نگارش،‌ خودم یا فرد دیگری به نویسنده کمک کند. به دلیل حساسیت موضوع قصه و اهمیت پروژه و اینکه معتقدم نباید بدون فیلمنامه کامل روند تصویربرداری آغاز شود، با وسواس زیادی روی فیلمنامه متمرکز هستیم.

وی خاطرنشان ساخت: تاکنون بیش از ۵۰ درصد نگارش فیلمنامه انجام شده است. من سیناپس‌ها و قسمت‌های نوشته شده را می‌خوانم و توصیه‌ها و نظراتم را به نویسنده منتقل می‌کنم و در همفکری با تهیه‌کننده پروژه سناریو کامل می‌شود. ایده‌های خوبی در جریان تکمیل فیلمنامه شکل گرفته‌اند و خط اصلی و خرده‌روایت‌ها هم آرام آرام در این روند منطقی که نگارش فیلمنامه سپری می‌کند، پخته شده‌اند که به نظرم در پخش قطعا یک اتفاق جدید را رقم خواهد زد.

 

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۴:۰۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=37796

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code