۱۱۰۳۱۴۰۲

«بدون تاریخ…» با انبوه سالن و تبلیغات محیطی، ۳میلیارد را رد کرد/«ما خیلی باحالیم» میلیاردی شد/«کمدی انسانی» با حداقل سالن و بدون تبلیغات محیطی، در مرز میلیارد قرار گرفت/«اسرافیل» با انبوه اکرانهای مردمی و امداد از ناصر ملک‌مطیعی(!) به زحمت ۳۰۰ میلیون را رد کرد/«مادری» ۱۰۰میلیونی شد/نزدیک به ۴۰۰ سالن در خدمت ۳فیلم از یک دفتر پخش!! +آمار کامل فروش

پردیس+سمرقند

سینماروزان: به لحاظ آمار فروش همچنان این کمدیها هستند که در صدر آمار قرار دارند. «آینه بغل» در آستانه ۲۰میلیارد قرار دارد؛ «ثبت» به نزدیکی ۳ میلیارد و نیم رسیده، «پسرعمو دخترعمو» در آستانه ۲میلیارد فروش است و «عشقولانس» از ۱٫۵ میلیارد عبور کرده است. «ما خیلی باحالیم» هم میلیاردی شده است.

به گزارش سینماروزان تنها فیلم غیرکمدی قرارگرفته در صدر آمار فروش «بدون تاریخ…» است که به لطف تعداد بالای سینماهایش که حدود ۱۵۰ سالن است(!!) و حجم بالای تبلیغات محیطی که اغلب فیلمهای اکران از آن بی بهره اند توانسته فروش خود را از ۳میلیارد عبور دهد.

«حریم شخصی» و «کمدی انسانی» و «پل خواب» فیلمهای میانه جدول فروش‌اند و هر سه در مرز میلیاردی شدن. در این بین «پل خواب» تبلیغات محیطی خوبی داشته اما دو فیلم دیگر بدون تبلیغات محیطی توانسته اند در جلب مخاطب موفق عمل کنند.

«اسرافیل» بعد از دو هفته اکران با انبوه اکرانهای مردمی و حتی کشیدن پای ناصر ملک مطیعی به وسط به زحمت از ۳۰۰ میلیون گذشته است. «هاری» که تبلیغات محیطی مناسبی داشته در دو هفته از ۲۰۰ میلیون گذشته است. «مادری» که در دقیقه نود جایگزین فیلم مجیدی در اکران شده بود توانسته در یک هفته صد میلیونی فروش داشته باشد.

قعرنشینان جدول فروش «دعوتنامه»، «من یک ایرانیم»، «بلوک نه…» و «اشک نرگس» هستند که فروششان روی هم به ۵۰ میلیون هم نرسیده است!!!

در توزیع سالنها همچنان نوعی بی عدالتی را شاهدیم به گونه ای که سه فیلم «آینه بغل»، «ما خیلی باحالیم»، «بدون تاریخ…» همه متعلق به پخش فیلمیران روی هم نزدیک به ۴۰۰ سالن در اختیار دارند و این در حالیست که برخی از فیلمهای مستقل مانند «کمدی انسانی»، «مادری» و «پل خواب» که اقبال مطلوب مخاطبان را داشته اند هیچ کدام نزدیک به ۳۰ سالن هم ندارند که تازه بیشتر از نیمی از سالنهایشان هم با سانسهای محدود است!!!

آمار کامل فروش تا ابتداي جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ به شرح زير است:

(تمام ارقام به تومان است)

–آينه بغل ۱۹ ميليارد و ۸۵۰ میلیون(۸۶ روز)

–ثبت با سند برابر است ۳ ميليارد و ۳۶۰ ميليون(۱۰۰ روز)

–بدون تاریخ بدون امضاء ۳ میلیارد و ۱۰۰میلیون(۱۶ روز)

–پسرعمو دخترعمو ۱میلیارد و ۷۰۰ ميليون(۶۵ روز)

–عشقولانس ۱میلیاد و ۵۸۰ ميليون(۵۱ روز)

–سدّمعبر ۱میلیارد و ۳۰۵ ميليون(۶۵ روز)

–ما خیلی باحالیم ۱ میلیارد و ۲۰میلیون(۲۳ روز)

–حريم شخصي ۹۳۵ ميليون(۷۹ روز)

–کمدي انساني ۸۶۰ ميليون(۴۴ روز)

–پل خواب ۸۲۰ ميليون(۵۱ روز)

–اسرافیل ۳۵۳ میلیون (۱۶ روز)

–کليله و دمنه ۳۱۵ ميليون (۶۵ روز)

–راز سياوش ۲۲۰ ميليون( ۹۳ روز)

–هاری ۲۲۰ میلیون (۱۶ روز)

–مادری ۱۲۵ میلیون(۹روز)

–افسانه گل‌آباد ۷۴ میلیون (۳۷ روز)

–شاخ کرگدن ۳۰ میلیون (۳۰ روز)

–دعوتنامه ۱۸ میلیون(۹روز)

–من یک ایرانی ام ۱۷ میلیون(۲۳ روز)

–بلوک نهم خروجی دوم ۱۴میلیون(۹روز)

–اشک نرگس ۸۵۰ هزارتومان(۹روز)

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=48032

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code