۱۸۰۹۱۴۰۰

با یک غلط املایی فاحش⇐سازمان سینمایی، بودجه هر کدام از جشنواره های ملی و بین‌الملل فجر را نزدیک به ۶ میلیارد اعلام کرد!

سینماروزان: سخنان اخیر احسان قاضی زاده هاشمی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره بودجه ۵۸ میلیاردی برگزاری جشنواره های فجر با واکنش سازمان سینمایی مواجه شده است.

به گزارش سینماروزان سازمان سینمایی با صدور اطلاعیه ای از این گفته که بودجه هر کدام از جشنواره های ملی و بین الملل فجر به طور جداگانه ۵۸ میلیارد ریال یعنی ۵٫۸ میلیارد تومان است که روی هم به حدود ۱۲ میلیارد می رسد.

جالب و البته اسفناک اینکه در متن تنظیم شده سازمان سینمای یک غلط املایی فاحش هم وجود دارد و آن هم اینکه «تفریغ بودجه» که برآمده از فراغت از بودجه است با «ق» نگاشته شده است!!!

این البته رویه ای تازه در روابط عمومی سازمان سینمایی نیست و پیشتر هم دیده بودیم که در اطلاعیه ای از این روابط عمومی «نوردلوله اهواز» به صورت «نبرد لوله اهواز» نگاشته شده بود!

با آرزوی اینکه مدیریت روابط عمومی سازمان سینمایی که ید طولایی هم در تولید بولتنهای کاغذی جشنواره فجر دارد، یک فرهنگ فارسی مرجع را در فهرست اسباب کار خود قرار دهد، متن اطلاعیه سازمان سینمایی درباره ماجرای بودجه این سازمان را بخوانید:

عضو محترم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی آقای احسان قاضی زاده در برنامه سینما دو مورخ

۴/۱۲/۱۳۹۵مطالبی را درباره بودجه پیشنهادی سازمان سینمایی در سال ۱۳۹۶ عنوان کرد که با برنامه بودجه این سازمان مغایرت دارد. وی به  برآورد هزینه برگزاری جشنواره فیلم فجراشاره و بیان کرد ؛ که این جشنواره بالغ بر ۵۸ میلیارد تومان بودجه پیشنهادی دارد، که این مبلغ یک چهارم بودجه کل سازمان سینمایی است.

از آنجا که وی در ارائه اطلاعات بودجه سال ۱۳۹۶  دچار اشتباه فاحشی شده و این اشتباه ممکن است برای اهالی سینما و افکار عمومی، شائبه هایی ایجاد کند، جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می رساند:

  • کل بودجه پیشنهادی سازمان سینمایی در لایحه بودجه،۱۳۹۶ مبلغ ۲,۰۱۳،۹۰۹ میلیون ریال ( حدود ۲۰۱ میلیارد تومان ) است که از این رقم ۱۹۳میلیارد تومان بودجه هزینه ای و ۸۳،۹۰۹  میلیون ریال ( حدود هشت میلیارد تومان ) بودجه تملک دارایی های سرمایه ای است.( صفحات ۲۰۷ الی ۲۰۹ پیوست شماره ۴ لایحه بودجه ۱۳۹۶)
  • با توجه به صفحه ۲۰۸ پیوست ۴ لایحه بودجه۱۳۹۶ در ستون اعتبارات سال ، مشخص است که کل بودجه حمایت از برگزاری جشنواره های فیلم فجر ( فجر داخلی ، فجر جهانی) ۱۱۷،۰۰۰ میلیون ریال (یازده میلیارد و هفتصد میلیون تومان) است که با توجه به هدف کمی آن، یعنی ۲ جشنواره هزینه واحد آن ، در ستون هدف کمی مبلغ ۵۸،۵۰۰ میلیون ریال (یعنی ۵میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان برای هر جشنواره) آورده شده است که نماینده محترم عضو کمیسیون فرهنگی مجلس،جناب آقای قاضی زاده رقم آن را با تأکید  و البته به اشتباه ۵۸ میلیارد تومان اعلام کرد. رقم اعلامی توسط نماینده محترم حدود ۱۰ برابر بودجه پیشنهادی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ است.

از نمایندگان محترم انتظار می رود با توجه به حساسیت ذاتی امر نظارت و آگاهی آنان از نحوه تفریق{تفریغ} بودجه ، به نحوی با رسانه ها – مخصوصاً- صدا و سیما که مخاطبان فراگیر دارد ، سخن بگویند که نه تنها واقعیات وارونه جلوه داده نشود، بلکه به امر مقدس شفاف سازی و ارایه اطلاعات درست کمک شایانی شود..

غلط املایی فاحش اطلاع سازمان سینمایی
غلط املایی فاحش اطلاع سازمان سینمایی/تفریغ بودجه با «قاف» نگاشته شده!
image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=35222

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code