۱۱۰۱۱۴۰۲

با ورود به‌موقع سازمان سینمایی⇐ قیمت بلیت سینما شناور شد؛ حداقل: ۲۰ هزار تومان برای طبقه تنگدست و حداکثر: ۶۰هزار تومان برای طبقه مرفه!

بلیت سینما+گیشه سینما

سینماروزان/مهدی فلاح صابر: در روزهای گذشته بارها درباره اهمیت شناور کردن قیمت بلیت سینما و موافقت بدنه سینماداران با این طرح نوشتیم با این حال برخی سینماداران مرفه به دنبال افزایش جهشی بهای بلیت بودند…

در نهایت با ورود سازمان سینمایی و تصویب شناور شدن بهای بلیت و پایین آوردن کف بلیت تا ۲۰ هزار تومان و بالا بردن حدود ۳۳درصدی سقف بلیت و رساندن آن به ۶۰ هزار تومان، ماجرا متعادل شد.

به این ترتیب بلیت سینماها در سال ۱۴۰۲ بین ۲۰ تا ۶۰ هزار تومان عرضه خواهد شد و هیچ سینماداری حق ندارد گر‌انتر از این بلیت بفروشد!

روح الله سهرابی مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی گفت: پس از بررسی پیشنهاد شورای صنفی نمایش در خصوص افزایش قیمت بلیت سینما، سازمان سینمایی با هدف حمایت همزمان از رونق سینما و تقویت استقبال مخاطب، با شناور شدن دائمی و هدفمند قیمت بلیت سینما در سال ۱۴۰۲ موافقت کرد.

وی ادامه داد: بدین ترتیب قیمت بلیت سینما در سال جدید بر اساس درجه کیفی، موقعیت جغرافیایی قرارگیری سالن سینما و سانس‌های مختلف تعیین و در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت.

به گفته وی در این مصوبه سقف مبلغ بلیت ۶۰ هزار تومان آن هم برای سینماهای مدرن همچون کوروش ، ایران مال، فرهنگ، نارسیس، هدیش، چارسو، صبامال و …  در نظر گرفته شده و درصد بسیار بیشتری از سالن‌ها و سانس‌ها با ارقام پایین‌تر یعنی تا ۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

سهرابی با بیان اینکه این شکل از مدیریت مالی اکران با دو هدف عمده حمایت از تولید و رونق بخشی به اکران و همچنین ملاحظه وضع معیشت مردم جهت خالی نماندن سبد فرهنگی، طراحی و تدوین شده است و با این تدبیر، اکثریت مخاطبان امکان دسترسی به بلیت‌های ارزان قیمت در سانس‌های مختلف را خواهند داشت و هیچ قشری از جامعه بدلیل وضعیت اقتصادی از دیدن آثار روی پرده محروم نخواهد ماند.

قیمت بلیت سینما برای سال ۱۴۰۲ شناور شد/حداقل قیمت ۲۰ هزار تومان و حداکثر قیمت ۶۰ هزار تومان

قیمت بلیت سینما برای سال ۱۴۰۲ شناور شد/حداقل قیمت ۲۰ هزار تومان و حداکثر قیمت ۶۰ هزار تومان

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=73719

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code