۰۷۰۱۱۴۰۲

با حذف نزدیک به چهل فیلم (و ازجمله فیلمهای فرخ‌نژاد و مصفا)و انصراف ۵ فیلم⇐فیلمهای مجاز به شرکت در جشنواره، اعلام شد

جشنواره+سی+و+نهم+فجر

 

سینماروزان: با حذف نزدیک به ۴۰ فیلم، اسامی ۶۲ فیلم بلند سینمایی مجاز به شرکت در بخش سودای سیمرغ سی و نهمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد.

فرم‌های متقاضیان شرکت در این دوره جشنواره از نظر سال تولید، دارا بودن پروانه ساخت سینمایی، ارائه نشدن فیلم در دوره گذشته جشنواره و… مورد بررسی قرار گرفتند و در نهایت ۶۲ فیلم از بین آثار متقاضی (حدود ۵۷ درصد آثار) واجد شرایط شرکت در جشنواره سی و نهم شناخته شدند.

وضعیت پروانه نمایش فیلم‌های این دوره نیز مشخص شده که در این بین ۱۴ فیلم تاکنون پروانه نمایش صادر شده و ۴۸ فیلم در دست بررسی شورای پروانه نمایش فیلم‌های سینمایی قرار دارد.

قابل ذکر است که طی روزهای گذشته، از بین فیلم‌های متقاضی شرکت در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، پنج فیلم روشنایی (کامشاد کوشان)، ترانه‌های پدری (محمد بصیری)، بانک‌زده‌ها (جواد اردکانی)، موافقت اصولی (امیر پورکیان) و کوسه (علی عطشانی) از شرکت در جشنواره انصراف دادند.

“هستی و زمان” به تهیه‌کنندگی علی مصفا، “رقص دلفین‌ها”ی علیرضا امینی، “موسی” به تهیه‌کنندگی حمید فرخ‌نژاد و کارگردانی احسان عبدی‌پور و “لحظه‌ای و دیگر هیچ” به تهیه‌کنندگی غلامرضا موسوی ازجمله فیلمهای حذف شده از جشنواره هستند.

 

فهرست+فیلمهای+مجاز+جشنواره

فهرست+فیلمهای+مجاز+جشنواره

فهرست+فیلمهای+مجاز+جشنواره

فهرست+فیلمهای+مجاز+جشنواره

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=62818

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code