۰۳۰۷۱۴۰۰

بانوی مشاور، داور فیلم اولیها شد+فهرست کامل داوران این بخش و فهرست سوابق

سینماژورنال: هیات داوران بخش مسابقه نگاه نو سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر از سوی دبیر این رویداد سینمایی معرفی شد.

به گزارش سینماژورنال محمد حیدری دبیر جشنواره در احکامی حبیب احمدزاده ، حمید فرخ نژاد، مهدی کرم پور، مهتاب کرامتی و سامان مقدم را به عنوان هیات داوران بخش نگاه نو سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر معرفی کرد.

در این میان مهتاب کرامتی یکی از دو مشاوری بوده که دبیر جشنواره برای خود برگزیده است. مشاور دیگر شهاب حسینی در میانه راه از حضور در این سمت استعفا داد.

در ادامه سوابق داوران نگاه نو را مرور خواهیم کرد:

حبیب احمدزاده

فارغ التحصیل كارشناسی ارشد ادبیات نمایشی از دانشگاه هنر تهران است. نگارش “آنكه دريا می رود”، “اتوبوس شب”، “گفتگو با سايه ها” از جمله فعالیت های این نویسنده است.

وی در نگارش فیلمنامه “آژانس شیشه ای”، “چتری برای كارگردان” و “دكل” همكاری داشته است. كتاب “داستان های شهر جنگی” و “شطرنج با ماشین قیامت” از جمله آثار این نویسنده محسوب می شود.

حمید فرخ نژاد

بازیگر، و کارگردان سینما و تلویزیون است. وی دانش آموخته رشته کارگردانی تئاتر در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و فعالیت خود را در سینما به عنوان دستیار کارگردان آغاز کرد. در سال ۱۳۶۹ با بازی در فیلم در کوچه های عشق ساخته خسرو سینایی بازیگری را در سینما آغاز کرد. “عروس آتش”، “ارتفاع پست”،”به رنگ ارغوان” ،”چهارشنبه سوری” ،”آتشکار”، “پوسته” ،”شب واقعه”، “گشت ارشاد” ،”روزهای زندگی” ،”زندگی خصوصی آقا و خانم میم” از جمله فیلم هایی هستند که فرخ نژاد در آنها به ایفای نقش پرداخته است. فرخ نژاد همچنین برای کارگردانی فیلم«سفر سرخ» جایزه بهترین اثر بخش نگاه نو از بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر را دریافت کرده است.

مهدی کرم پور

فعاليت سينمايی خود را از سال ۱۳۸۱ با فيلم جايي ديگر آغاز كرد. وی علاوه بر کارگردانی، نویسنده چندین اثر سینمایی نیز بوده است. “پل چوبی”، “تهران طهران(اپيزود دوم تهران، سيم آخر)”، “چه كسی امير را كشت”، “جايی ديگر” از جمله فیلم هایی است که کرم پور آنها را کارگرانی کرده است.

مهتاب کرامتی

تحصیلاتش را در رشته میکروبیولوژی با مدرک کارشناسی از دانشگاه آزاد اسلامی به پایان رساند. وی در فیلم هایی همچون “مزار شریف”، “عصر یخبندان”، “ارغوان”، “جامه دران”، “اشباح”، “فرزند چهارم”، “زندگی خصوصی آقا و خانم میم”، “اسب حیوان نجیبی است”، “آلزایمر” به ایفای نقش پرداخته است.

سامان مقدم

فارغ التحصيل سينما از مجتمع آموزشی سينما است. وي فعاليت هنري خود را در سال ۱۳۷۲ با دستياری كارگرداني فيلم «ردپاي گرگ» آغاز كرد. مقدم کارگردانی فیلم هایی همچون “نهنگ عنبر”، “يك عاشقانه ساده” ،”صد سال به اين سال‌ها” ، “كافه ستاره” ، “مكس” را در کارنامه هنری خود دارد.

image_print
تاريخ انتشار: جمعه 22 ژانویه 2016 - 12:44
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=17053

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code