۱۵۱۱۱۴۰۱

هفتمین بازیگر «سگ کشی» هم به دیار باقی شتافت+عکس

سینماروزان: در دهه اخیر مواجه شده ایم با درگذشت پیاپی برخی از بازیگران که در «سگ کشی» اثر جاودانه بهرام بیضایی ایفای نقش کرده بودند.

به گزارش سینماروزان امروز هم کاظم افرندنیا بازیگر کاراکتر «افرندی» این فیلم درگذشت. افرندنیا که سابقه ۵ دهه حضور در سینما و تلویزیون را داشت، هفته گذشته به دلیل آنچه پزشکان مشکوک به خون‌ریزی مغزی خواندن اعلام کرده بودند، راهی بیمارستان شد و صبح روز شنبه ۹ بهمن دار فانی را وداع گفت.

«سگ کشی» که نقطه اوج هنرنمایی سینمایی افرندنیا در قالب مدیرعامل شرکتی در آستانه ورشکستگی بود بلحاظ تیم بازیگران اثری پربازیگر به شمار می رود که نزدیک به ۶۰ بازیگر مختلف در آن ایفای نقش کردند. نکته اینجاست که به غیر از مژده شمسایی بازیگر کاراکتر «گلرخ کمالی» بقیه بازیگران تقریبا ایفاگر رلهای مکمل بودند.

جعفر بزرگی که در فیلم هم نقش مردی مرفه را بازی می کرد که درگذشتش در فیلم زمینه ای است برای پیشبرد درام، نخستین بازیگر«سگ کشی» بود که شش سال بعد از ساخت فیلم در سال ۱۳۸۵ درگذشت. جمشید لایق بازیگر نقش پدر کاراکتر اصلی داستان دومین بازیگر مرحوم فیلم بود که در سال ۱۳۸۸ درگذشت. محمود بنفشه خواه بازیگر نقش پدر منشی شرکت ناصر معاصر در سال ۱۳۸۹ درگذشت.

باقر صحرارودی ایفاگر کاراکتر «عیوض» در فیلم چهارمین بازیگری از «سگ کشی» بود که درگذشت. این بازیگر در سال ۹۳ و بعد از مدتی بیماری فوت کرد. عرش پورزارعی بازیگر کاراکتر «دیلاق» دیگر بازیگر این فیلم بود که سال ۱۳۹۵ درگذشت.

کامران باختر بازیگر نقش «سنگستانی» ششمین بازیگری از فیلم بود که خردادماه ۹۵ جان به جان آفرین تسلیم کرد و حالا کاظم افرندنیا که همواره با احترام تمام به همکاری با بیضایی در «سگ کشی» می نگریست هفتمین بازیگر «سگ کشی» بود که درگذشت.

جالب اینجاست که منهای مژده شمسایی و باقر صحرارودی تمامی بازیگران درگذشته و در قید حیات «سگ کشی» با امضای قرارداد سفید در این فیلم ایفای نقش کردند.

کاظم افرندنیا در کنار مهتاب نصیرپور در نمایی از «سگ کشی»
کاظم افرندنیا در کنار مهتاب نصیرپور در نمایی از «سگ کشی»

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=34168

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code