۰۷۱۱۱۴۰۱

بازیگر «رگبار» و «ناخدا خورشید» کشاورزی را بر بازیگری ترجیح داد+عکس

سینماروزان: در سالهایی که بهرام بیضایی کارگردان آثاری همچون «رگبار»، «کلاغ» و «غریبه و مه» فرسنگها دور از ایران در استنفورد مشغول تدریس است پروانه معصومی بازیگر این سه فیلم برجسته بیضایی که به تازگی همسرش مسعود معصومی عکاس را از دست داده نیز مدتهاست که در شمال کشور ساکن شده و بیشتر از بازیگری درگیر کشاورزی است و جالب اینجاست که به واسطه کشاورزی به ایجاد اشتغال برای تعدادی از روستاییان پرداخته است!

به گزارش سینماروزان این بازیگر که آثاری همچون «گلهای داودی»، «ناخدا خورشید» و «ناصرالدین شاه آکتور سینما» را هم در کارنامه دارد با اشاره به فعالیتهای کشاورزی اش به «کیهان» گفت: در این ۲۰ سالی که مشغول کشاورزی هستم، به خوبی این کار را یاد گرفته‌ام. من کسی نیستم که یکجا بروم و فقط استفاده کنم، بلکه اهل کار و تولید هستم. البته آموزش این کارها بسیار راحت است و یک نفر می‌تواند به سادگی کشاورزی را بیاموزد. اما به شرط اینکه علاقه داشته باشد. همان‌طور که اگر آدم عشق بازیگری داشته باشد، تلاش می‌کند تا به خواسته‌اش برسد، در این زمینه هم باید عاشق باشد تا بتواند کاری کند. خوشبختانه با وجود اینترنت و همچنین کتاب‌های فراوان، هر کس علاقه‌مند باشد می‌تواند در زمینه کشاورزی فعالیت کند. شما اگر به منزل من در اینجا بیایید، می‌بینید که یک کتابخانه پر از کتاب‌های مربوط به کشاورزی دارم.

وی درباره ایجاد اشتغال برای تعدادی از روستاییان گفت: من خیلی خوشحال هستم که می‌توانم این کار را ایجاد کنم. توان این را هم دارم تا این کار را توسعه دهم و افراد بیشتری که فاقد شغل هستند را به‌کار گیرم. اما سرمایه لازم را ندارم. اگر چنین سرمایه‌ای فراهم شود، توان مدیریت برای اشتغال‌زایی را دارم.

پروانه معصومی
پروانه معصومی در شمال

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۵:۱۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=36863

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code