۱۱۱۱۱۴۰۱

تازه ترین گفته‌های پرسش‌برانگیز باران کوثری⇐در انتخابات ۸۰ متهم شدم به باج گرفتن!/ممنوع‌التصویری تلویزیون برای من خودخواسته بوده/در سینما هرگز ممنوع‌الکار نشدم!/زوج‌های جدید زیادی مانده که من و بهداد باید بازی کنیم/هیأت داوران فجر بازی بهداد را نادیده گرفت/اگر آنها{رییس دولت اصلاحات؟} حمایت کنند من در انتخابات۹۶ هم به روحانی رأی خواهم داد

سینماروزان: باران کوثری ورای چهره اش به عنوان یک بازیگر قابل اعتنا همواره در کمپینهای انتخاباتی متمایل به اصلاح طلبان دیده شده و همواره به همراه مادرش رخشان بنی اعتماد یکی از مبلغان برای جریان اصلاح طلبی در کشور بوده است.

به گزارش سینماروزان باران که این روزها فیلم پرفروش «هفت ماهگی» را روی پرده دارد در جشنواره با «سدمعبر» حاضر بود که به مانند «هفت ماهگی» از حضور وی و بهداد در قالب یک زوج جوان بهره می برد.

باران در تازه ترین گفتگوی تفصیلی اش که به بهانه ایفای نقش در تئاتر «۹۶۳+» با «شرق» انجام شده در کنار صحبت درباره برخی حواشی برآمده از فعالیتهای سیاسی اش در ادوار مختلف از این گفته که در انتخابات۹۶ به یک شرط به روحانی رأی خواهد داد و آن شرط هم حمایت وی از سوی آنهایی است که نظرگاه سیاسی باران را شکل می دهند! این اظهارنظر نه فقط معنای این را دارد که این هنرمند ما با خط مشی مستقل سیاسی سروکار ندارد بلکه ناخودآگاه یادآور گفته های یک سال پیش وی است که در گفتگویی به صراحت از این گفته بود که بخش عمده مطالباتش از دولت فعلی محقق نشده است.(اینجا را بخوانید)

در این گفتگو باران درباره این هم گفته که هیچ گاه در سینما ممنوع الکار نبوده است و این می تواند گواهی باشد بر رد ادعاهای سه سال پیش اش که در گفتگو با هفته نامه ای اصلاح طلب بیان شده بود. در آن گفتگو باران ادعا کرد در دولت احمدی نژاد دو سال ممنوع الکار سینمایی بوده(اینجا را بخوانید) اما در همان زمان علیرضا سجادپور رییس اداره نظارت وقت این ادعا را رد کرد!

بخشهای خواندنی گفتگوی باران کوثری را بخوانید:

در انتخابات۸۰ متهم شدم به باج گیری

یادم هست ستادی داشتیم در انتخابات سال ٨٠ و عده‌ای نمی‌خواستند رأی بدهند و ما را که مشوقشان به رأی‌دادن بودیم، متهم به باج‌گرفتن می‌کردند. یا حتی وقتی پس از برجام برای استقبال از آقای روحانی و آقای ظریف به فرودگاه رفتم، با این دست از نظرات مواجه می‌شدم که «برای همین کارهاست که پرکار شده‌ای! ». بااین‌حال فکر می‌کنم تصمیماتم در‌این‌زمینه درست هستند و اگر قرار است حتی عده‌ای دلخور شوند باز بر سر اعتقادم هستم و حاضرم برایشان دلایلم را توضیح بدهم؛ چون ابایی ندارم از اینکه بگویم همه مواضعی که گرفتم، با ایمان و اعتقاد قلبی‌ام بوده و بخشی از هویت من به آنها گره خورده ‌است.

ممنوع التصویری تلویزیون برای من خودخواسته بود/در سینما هیچ گاه ممنوع الکار نبودم

کسی که تصمیم می‌گیرد در عرصه‌های اجتماعی فعالیت کند، پای عواقبش هم می‌ایستد. ممنوع‌التصویری تلویزیون برای من و خیلی بازیگرهای دیگر خودخواسته بوده، تا آنجا که رسانه ملی به خودش اجازه می‌دهد تصاویر ما را در تیزر فیلم‌هایی که در آن بازی کرده‌ایم هم پخش نکند! و فیلم‌هایی فرصت تبلیغات محصول فرهنگی‌ای را که تولید کرده‌اند و حق طبیعی‌شان تبلیغ از رسانه ملی است به‌ همین‌ دلیل از دست می‌دهند! اینها عجیب نیست و خودمان خواسته‌ایم با این رسانه همکاری نداشته باشیم. راجع‌به ممنوع‌الکاری در سینما هم که من معتقد نیستم هرگز ممنوع‌الکار شده‌ام. چون شاید در سال‌هایی جلو دوربین سینما نبودم، منتها در تئاتر یا پشت دوربین در گروه کارگردانی یا طراحی لباس، کارم را کرده‌ام. وقتی عزم آدم بر کارکردن است، هیچ‌چیز نمی‌تواند او را از عزمش دور نگه دارد.

هنوز هم زوج‌های جدید زیادی مانده که من و بهداد بازی نکرده‌ایم

از ابتدا در جریان ایده «سدمعبر» بودم و برایم مسلم بود که هروقت محسن قرایی بخواهد فیلمی بسازد، در آن فیلم بازی می‌کنم. کارگردان مسلطی است و خیلی از سنش جلوتر است. او دستیار آقای بیضایی و دستیار و برنامه‌ریز پروژه‌های سنگینی مثل «یه حبه قند» رضا میرکریمی بوده و به‌شدت سواد سینمایی بالایی دارد. هم‌بازی‌شدن با حامد بهداد هم همیشه برایم هیجان‌انگیز بوده چون هم رفاقت داریم و هم یکی از بازیگران موردعلاقه من است و تجربه‌های همکاری‌مان خیلی درجه‌یک بوده، ضمن اینکه انگیزه داشتیم زوج جدیدی کار کنیم چون در چند سال گذشته چندبار هم‌بازی شدیم و حتما هنوز هم زوج‌های جدید زیادی مانده که بازی نکرده‌ایم. راجع به جشنواره هم ترجیحم این است که حالا بگویم دیگر جشنواره گذشته و انتقادات مال همان یک هفته بعد از جشنواره است و بعد از آن، حرف‌ها می‌شود گله‌های بی‌فایده. با اینکه حامد تابه‌حال بازی‌های بسیار خوبی داشته که هیئت داوران آن را نادیده گرفته‌اند، مسلما حامد بعد از این هم بازی‌های خیلی خوبی خواهد کرد که دیده خواهد شد. سیمرغ تشویق خیلی بزرگی است و نمی‌توان اهمیتش را انکار کرد، اما دلیل بر ماندگاری یک بازیگر نیست. همان‌طور که حتی اسکار هم دلیلی بر ماندگاری یک بازیگر نیست. ماندگاری یک بازیگر را تعداد جوایز مشخص نمی‌کند.

اگر آنها حمایت کنند من هم به روحانی رأی خواهم داد

هنوز نظردادن{درباره انتخابات۹۶} دشوار است. من به امید معتقدم و ایمان دارم. انتقاداتی به دولت آقای روحانی دارم به‌خصوص در زمینه فرهنگ. باید ببینیم تا ارديبهشت سال بعد چه پیش می‌آید، اما الان گزینه بهتری نمی‌شناسم و فکر می‌کنم به ایشان رأی خواهم داد. هنوز هم افرادی که در عرصه سیاست حرفشان برایم مهم است، اعلام نکرده‌اند که از ایشان حمایت می‌کنند، اگر آنها حمایت کنند که من هم قطعا به ایشان رأی خواهم داد.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۸:۵۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=35594

بعدش؟

مطالب مرتبط

4 نظر برای مطلب "تازه ترین گفته‌های پرسش‌برانگیز باران کوثری⇐در انتخابات ۸۰ متهم شدم به باج گرفتن!/ممنوع‌التصویری تلویزیون برای من خودخواسته بوده/در سینما هرگز ممنوع‌الکار نشدم!/زوج‌های جدید زیادی مانده که من و بهداد باید بازی کنیم/هیأت داوران فجر بازی بهداد را نادیده گرفت/اگر آنها{رییس دولت اصلاحات؟} حمایت کنند من در انتخابات۹۶ هم به روحانی رأی خواهم داد"

 1. فسیل ستیز گفت:

  چقدر من گفت .. من و بهداد ! اول خودش را گفت…
  باران، پولاد و امثالهم، انصافاً اینها اگر پدر و مادر فیلمساز نداشتند احتمالا الان سیاهی لشگر هم نبودند، بودند؟
  حالا استعداد به کنار، حداقل یه شکلی‌، یه شمایلی، یه چیز بخصوصی داشتند باز هم یه چیزی میشد ..
  طفلک بهداد، خوش تیپ، مستعد و سمپاتیک، هالیوود به دنیا آمده بود، تا حالا اسکار هم گرفته بود ..
  آنجلینا اگر حامد رو میشناخت، پیاده تا تهران میومد …
  حامد جان از فسیلان بپرهیز، چند فیلمی که با آنها همکاری کردی، فاجعه بود ..

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code