۱۲۰۳۱۴۰۲

ایوبی از معاونت فرهنگی شهرداری استعفا داد! به کدام دلیل؟⇐حاکمیت بی چون و چرای شورا بر معاونت؟ یا تلاشهای بی‌نتیجه برای تخصیص عادلانه امکانات شهری میان تمامی محصولات سینمایی مجوزدار؟

سینماروزان: حجت‌الله ایوبی که بعد از حذف از ریاست سازمان سینمایی به عنوان یکی از حامیان حسن روحانی در انتخابات۹۶ ظاهر شده بود و مدتی بعد از حضور محمدعلی نجفی در شهرداری تهران به قائم مقامی معاونت فرهنگی-اجتماعی شهرداری رسید، از سمت اخیر خود استعفا داده است.

به گزارش سینماروزان این خبری است که به تازگی برخی  رسانه‌ها به انعکاس آن پرداخته اند. «تریتانیوز» از جمله رسانه های فرهنگی-اجتماعی مستقل در گزارشی پیرامون استعفای ایوبی، عدم تعامل با سیکل به جا مانده از دوران سابق شهرداری و به خصوص عدم توانایی در حل مشکل تخصیص عادلانه امکانات شهری میان اهالی فرهنگ را عامل اصلی استعفای ایوبی دانسته است.

متن گزارش «تریتانیوز» را بخوانید:

اخبار موثق حاكي از آن است كه حجت‌الله ايوبي دو هفته پيش از جانشيني معاونت اجتماعي-فرهنگي شهرداری استعفا داده اما تنها براي پايان دادن به برنامه‌هاي نوروزي پذيرفته تا پايان تعطيلات در اين سمت باقي بماند. گفته مي شود حاكميت بي چون و چراي برخي از اعضاي شورا شهر بر معاونت اجتماعي و فرهنگي نيز مورد قبول ايوبي نبوده و همین یکی از اصلی ترین دلایل کناره گیری بوده است؟

ايوبي به پیشنهاد رضا صالحي‌اميري مسئولیت در شهرداری را پذيرفته بود و قرار بود چهره‌هاي فرهنگی و معتدل را براي ايجاد تحولاتي فرهنگي در شهر تهران و در جهت تخصیص عادلانه امکان فرهنگی میان تمامی هنرمندان به كار گيرد. صالحي اميري و مديريت شهر تهران به او وعده مديريت يكپارچه سازمان فرهنگي هنري و معاونت احتماعي را داده بودند و صالحي اميري در جلسه معارفه ايوبي بر اختيارات صددرصدي او تاكيد كرده بود.

صالحی‌اميري در جلسه معارفه ايوبي اعلام كرده بود كه او بيشتر در حوزه قائم مقام شهردار و سياستگزاري كلي ظاهر شده و ايوبي امور فرهنگي و هنري تهران را اداره خواهد كرد اما با جدایی صالحی امیری از شهرداری، تحولات جديد شهرداري مسيري را پيدا كرد که ظاهرا مورد قبول ايوبي نيست. ایوبی در هفته های اخیر تلاشهای زیادی کرد که یکی از مشکلات سالیان اخیر شهرداری که عدم تخصیص عادلانه امکانات تبلیغی برای صاحبان محصولات سینمایی است را فراهم آورد اما سیکل کهنه بجامانده از گذشته سدّراه ایوبی شد.

با رفتن صالحي اميري جريان سياسي و تندرو در امور زنان نيز از حوزه احتماعي سلب اختیار و حوزه زنان به صورت يكپارچه به فاطمه راكعي سپرده شد. به همين دليل اداره كل بانوان برخلاف سنت هميشگي كه زير نظر ايوبي فعاليت مي كرد در برنامه ها هفته زن به كلي كنار گذاشته شد كه نتيجه اش ماجراي مناقشه برانگیز برج ميلاد شد!
باید منتظر ماند و دید واکنش مقامات بالادستی شهرداری به استعفای ایوبی چیست؟

 

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۹:۰۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=48444

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code