۰۵۰۱۱۴۰۲

این است تازه ترین خروجی عملکرد مالی فارابی⇐نزدیک به ۵میلیارد فقط هزینه پشتیبانی!!/۳میلیارد برای جشنواره کودکی که کل بلیت فروشی اش به ۷۰میلیون هم نرسیده!/ ۳میلیارد و ۹۰۰میلیون برای فیلم شکست خورده “غلامرضا…”/۶۵۷ میلیون صرف حضور در جشنواره کن شده/بیش از ۳۰۰میلیون هزینه برای سفر فقط ۷ نفر به کن!!!/بیش از ۲۰۰میلیون هزینه برای انتشار فقط ۴ شماره از یک مجله!!/۶۳۰میلیون حمایت از شهرام مسلخی!!/بیش از ۶۰۰میلیون حمایت برای دو فیلم محمد پیرهادی/نیم میلیارد برای ابوالفضل جلیلی/۴۵۰میلیون برای امیرشهاب رضویان/حمایت ۴۰۰میلیونی از فیلم علی مصفا!!/۳۰۰میلیون برای یک شریک فیلمیران!!+۳۸میلیون برای دو شریک دیگر فیلمیران!!!/۲۸۰میلیون برای وحید نیکخواه آزاد/۲۵۰میلیون برای رهبر قنبری/صرف هزینه میلیونی برای سفر امثال صدرعاملی، مازیار میری، حسین نمازی، کامیار محسنین و… به جشنواره های مختلف/حمایت هنگفت از پخش سه فیلم “پاستاریونی”، “غلامرضا…” و “پیشونی سفید۲″/حتی مدیر موسسه رسانه های تصویری هم برای سفر به شانگهای بودجه گرفته!!+فهرست کامل هزینه ها

سینماروزان: همین امروز صبح بود که حسین انتظامی یکی از آثار شفاف سازی مالی زیرمجموعه ها را منطقی شدن هزینه های پشتیبانی دانست و همین امروز عصر بود که شفاف سازی عملکرد مالی چهار ماه ابتدای سال فارابی توسط سازمان سینمایی مخاطبان را مواجه کرد با صرف هزینه ۴٫۹میلیاردی فقط برای پشتیبانی!!!

بله، در سیاهه عملکرد مالی فارابی ذکر شده که نزدیک به ۵میلیارد فقط برای پشتیبانی در این نهاد هزینه میشود و همچنان مشخص نیست پشتیبانی از چه اشخاص یا اشیایی؟؟!!

فارابی نزدیک به ۳میلیارد صرف کمک به جشنواره کودکی کرده که بلیت فروشی آن بنا بر اظهارات علیرضا تابش که دبیرش است فقط کمی بیش از ۶۸ میلیون بوده!!

فارابی بیش از ۲۰۰میلیون(۲۲۴میلیون) صرف کمک به انتشار چهار شماره از مجله “فیلم نگار” کرده! در روزگار غلبه فضای مجازی این هزینه برای انتشار مجله کاغذی بدون مشخص بودن سوددهی مالی چه فایده ای دارد؟؟

فارابی در مجموع بیش از نیم میلیارد(۶۵۷میلیون) هزینه صرف کرده برای حضور در جشنواره کن.  بیش از نیمی از این رقم(۳۴۴میلیون) فقط صرف شده برای سفر هفت نفر به کن. این هفت نفر چه کسانی هستند؟؟ رائد فریدزاده، امیر اسفندیاری، فرزاد اژدری، تندیس طباطبایی، حامد سلیمان زاده، سکینه رستم خانی و مهسا فریبا.

دو نفر اول در حلقه مدیریت سینما حضور داشته اند ونفر سوم از کارگردانان متبوع فارابی است. آیا کسی میداند چهار نفر دیگر بر چه اساس مهمان فارابی در سفر به کن بوده اند؟؟

این همه هزینه های فارابی برای سفر به خارج نبوده چون طبق شفاف سازی سازمان معلوم شده که این نهاد برای حضور افرادی مختلف نظیر رسول صدرعاملی، مازیار میری، حسین نمازی، کامیار محسنین و…به جشنواره های مختلف از روسیه تا چین هم هزینه های مختلفی را متحمل شده!

حتی یکی مثل مهدی یزدانی مدیر موسسه رسانه های تصویری هم برای سفر به جشنواره شانگهای کمک هزینه دریافت کرده!!!

اما برسیم به سینماگرانی که بخاطر تولید یا تحقیق و نگارش فیلمنامه مورد حمایت فارابی بوده اند.

شهرام مسلخی کارگردان فیلم شکست خورده در گیشه “عاشقها ایستاده میمیرند” مشمول حمایت ۶۳۰میلیونی فارابی شده برای فیلمی با نام “پدران”.

محمد پیرهادی تهیه کننده فیلم شکست خورده در اکران “روباه” رویهم مشمول حمایت ۶۱۰میلیونی فارابی شده. ۶۰۰میلیون برای “مهران” و ۱۰میلیون برای “افسانه نیست”.

ابوالفضل جلیلی که به قول خودش هیچ کدام از فیلمهایش مجوز اکران در داخل را نیافته تسهیلات ۵۰۰میلیونی فارابی را داشته برای “مسیر معکوس”.

امیرشهاب رضویان همراه با بانویی به نام الهام رسول اف نزدیک به ۴۵۰میلیون حمایت داشته برای “قلعه عشق”!

غلامرضا موسوی از شرکای موسسه فیلمیران قرارداد ۳۰۰میلیونی با فارابی داشته برای “بازیوو”. رسول صدرعاملی و علی سرتیپی دیگر شرکای فیلمیران هم قراردادی ۳۸میلیونی(!!) داشته اند برای “سونامی” متعلق به آقازاده صدرعاملی.

وحید نیکخواه آزاد که پیشتر هم برای فیلم شکست خورده “یک کیلو و ۲۱گرم” حمایت خوبی از فارابی

گرفته بود باز مشمول حمایتهای فارابی شده به مبلغ ۲۸۰میلیون برای “سوم شخص غایب”.

رهبر قنبری از دیگر فیلمسازان مورد حمایت سالیان فارابی باز هم مورد حمایت واقع شده. این بار ۲۵۰میلیون برای “نسترنهای وحشی”.

فارابی از پخش سه فیلم فیلم “پاستاریونی”، “غلامرضا…” و “پیشونی سفید۲” هم حمایت مالی داشته! اینکه چرا در میان انبوه تولیدات سینمایی فقط پخش این سه فیلم برای فارابی مهم بوده مشخص نشده؟؟

فهرست کامل عملکرد مالی فارابی در چهار ماه ابتدایی ۹۸ را اینجا  ببینید.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=57216

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code