۲۴۰۵۱۴۰۱

زندگی ناصر محمدخانی به‌روایت بازیگر “عصبانی نیستم”؟!+عکس

سینماژورنال: تازه ترین فیلم هومن سیدی با عنوان “خشم و هیاهو” طی ده روز آینده آماده نمایش می شود.

به گزارش سینماژورنال در هفته های اخیر شنیده هایی وجود داشت بر این مبنا که سیدی بخشهایی از درام خود را با گرته برداری از اتفاقی که برای ناصر محمدخاتی فوتبالیست سرشناس پرسپولیس رخ داده پیش برده است.

ناصر محمدخانی حدودا سیزده سال قبل مواجه شد با ماجرای قتل همسر اولش لاله سحرخیزان توسط شهلا جاهد همسر صیغه ایش؛ این ماجرا کل زندگی ورزشی وی را متاثر ساخت.

پیش از این در نمایش “هم هوایی” افسانه ماهیان اشاراتی به ماجرای محمدخانی وجود داشت و اخیرا نیز شنیده شده کاراکتر اصلی “خشم و هیاهو”ی هومن سیدی که یک خواننده است اتفاقی مشابه اتفاق زندگی محمدخانی را تجربه می کند.

تأیید الهام گیری از حوادث پیرامون

سعید سعدی تهیه کننده “خشم و هیاهو” در این باره به “سینما” گفته است:  هر فیلمسازی از حوادث پیرامونش برای ساخت فیلم الهام می‌گیرد. اما به طور قطع می گویم کاراکتر اصلی ما ناصر محمدخانی نیست و هومن سیدی در روایت داستان “خشم و هیاهو” در مسیر زندگی این فوتبالیست حرکت نکرده است.

وی ادامه داده است: داستان این فیلم موضوع مستقلی است که بر اساس الهامات هومن سیدی از کتاب “خشم و هیاهو” و اتفاقات پیرامونش شکل گرفته است.

زوال یک خانواده به روایت چهار شخصیت

به گزارش سینماژورنال “خشم و هیاهو” چهارمین رمان ویلیام فاکنر رمان نویس مشهور آمریکایی داستان زندگی خانواده کامپسون را روایت می‌کند. این خانواده که سابق بر این مرفه بوده اند، حالا در جفرسون می‌سی‌سی‌پی زندگی می‌کنند در شرایطی که از یک طرف کانون خانواده شان در حال فروپاشی است و از طرف دیگر شهرت سابقشان.

در طی روایتی ۳۰ ساله از زندگی این خانواده در رمان از یک سو درگیری های اقتصادی آنها طرح می شود و از سوی دیگر کاهش باورهای مذهبی آنها و از بین رفتن احترامشان در میان مردمان محل سکونت شان.

رمان “خشم و هیاهو” در چهار فصل اتفاقات خانواده کامپسون را از طریق سه فرزند و یک پیشخدمت سیاهپوست خانواده مرور می کند.

نقطه اشتراک رمان “خشم و هیاهو” با زندگی مهاجم پرسپولیس

به گزارش سینماژورنال هرچند به طور مستقیم نمی توان هیچ شباهتی میان زندگی محمدخانی و رمان ویلیام فاکنر پیدا کرد اما بلحاظ معنایی و در بحث زوال اعتبار میان زندگی خانواده کامپسون و فوتبالیست سابق پرسپولیس اشتراکات فراوانی وجود دارد.

به نظر می رسد هومن سیدی هم سعی کرده همین اشتراکات را زمینه ای کند برای خلق فیلمنامه بخصوص که تهیه کننده فیلم هم به صراحت بر الهام فیلمساز از اتفاقات پیرامونش اشاره داشته است.

این را هم درنظر داشته باشید که در فیلمنامه اولیه هومن سیدی زندگی یک بازیگر سینما موشکافی می شد و به توصیه اداره نظارت، بازیگر به خواننده بدل شده است!!!

بازیگر “عصبانی نیستم” در قامت یک خواننده
خواننده ای که نقش او را نوید محمدزاده بازیگر فیلم همچنان توقیفی “عصبانی نیستم” بازی کرده است. محمدزاده که پیش از این در “سیزده” هومن سیدی هم ایفای نقش کرده بود با گریمی متفاوت نقش خواننده ای مواجه با بحران را به تصویر کشیده است.

سعدی درباره تغییر حرفه کاراکتر اصلی گفته است: شخصیت اصلی در ابتدا یک بازیگر بود اما برای دریافت پروانه نمایش مشکلاتی ایجاد شد و گفتند با توجه به بحثها و حواشی که پیرامون سینما وجود دارد، بهتر است فیلمی ساخته نشود که به این ماجرا دامن بزند در نتیجه تصمیم به بازنویسی فیلمنامه و تغییر شغل کارکتر اصلی گرفتیم و این کارکتر تبدیل به خواننده شد.

مثلث محمدزاد-طباطبایی-آزادی‌ور
طناز طباطبايى ، سعيد چنگيزيان، رضا بهبودى و رعنا آزادى ور دیگر بازیگران فیلمند و به نظر می رسد سه گانه نوید محمدزاده-طناز طباطبایی-رعنا آزادی‌ور است که اتفاقات درام را پیش می‌برد.

بمرانی هم هست

جالب اینجاست که بهزاد عمرانی خواننده و هسته اصلی گروه “بمرانی” نیز در این فیلم نقش کوتاهی را ایفا کرده است.

رونمایی “خشم و هیاهو” در جشنواره سی و چهارم فیلم فجر صورت خواهد گرفت و برای دانستن درباره اینکه اشارات این فیلم به اتفاقات پیرامونی(!) چقدر بوده باید تا جشنواره منتظر ماند.

خشم و هیاهو
نوید محمدزاده در نمایی از “خشم و هیاهو”
image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴ - ۸:۳۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=14282

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code