۳۰۰۶۱۴۰۲

ایفای نقش “آل پاچینو” در “کوروش کبیر”!+عکس

سینماژورنال: علی معلم تهیه کننده سرشناس ایرانی چند سالی میشود به دنبال فراهم کردن مقدمات تولید پروژه سینمایی “کوروش کبیر” است.

به گزارش سینماژورنال “کوروش کبیر” فیلمی است که در صورت تأمین سرمایه تولید توسط مسعود جعفری جوزانی ساخته خواهد شد؛ کارگردانی که نوروز امسال کمدی-سیاسی میلیاردی “ایران برگر” را روی پرده داشت.

علی معلم که سالهاست در کنار تهیه کنندگی به عنوان منتقد هم فعالیت کرده و مجله “دنیای تصویر” را منتشر می سازد در تازه ترین مطلبی که در صفحه اجتماعیش قرار داده به ضمیمه تصویری از “آل پاچینو” از امیدواریش برای حضور این بازیگر سرشناس در پروژه “کوروش کبیر” حرف زده است.

معلم نوشته است: دیدن نقش آفرینی جذاب استاد آل پاچینو در فیلم “دانی کالینز” تجربه  دلنشینی است. فیلمنامه برجسته، مزیت شخصیت پردازی و موسیقی دلنشین، روزتان را می سازد!

وی ادامه داده است: امیدوارم در “کوروش کبیر” نقش “استیاک” یا “اژدهاک” را بازی کند.

به گزارش سینماژورنال اژدهاک یا استیاک فرنروای مادها بود. وی پدربزرگ کوروش بود. کوروش از طرف خاندان مادر به مادها تعلق داشت و از جانب پدر به پارتها.

آل پاچینو
تصویری از “آل پاچینو” که ضمیمه مطلب تهیه کننده “کوروش” است

اژدهاک یا آستیاگ فرمانروای ماد و پدربزرگ کوروش کبیر بود. کوروش از طرف مادری به خاندان ماد تعلق داشت و از سوی پدر به پارتها.

 

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=6118

بعدش؟

مطالب مرتبط

8 نظر برای مطلب "ایفای نقش “آل پاچینو” در “کوروش کبیر”!+عکس"

 1. sasan گفت:

  کورش و هخامنشیان توانستند در مدت کوتاهی تمامی تمدن‌های بشری از ایران و هند و سُغد و ماد تا به لیدی و بابل و حبشه و مصر را تصرف و نابود کنند. در این میان، یونان تنها تمدن/ شهرنشینی در منطقه بود که به‌رغم هجوم هخامنشیان و غارت و سوزاندن آتن، توانست در آخرین لحظات و با شجاعت آخرین نفرات بر آنان پیروز شود و جان سالم به در برد. اگر چنین مقاومتی روی نداده بود، این آخرین بازمانده تمدن بشری نیز نابود شده بود.

 2. داريوش گفت:

  کورش را می‌توان بی‌اغراق از بزرگ‌ترین نابودکنندگان تمدن‌ها و اقوام و مردمان ایرانی دانست. بسیاری از تمدن‌های کهن و درخشان ایران‌زمین و از جمله تمدن مادها، تمدن اورارتوها، تمدن گیلانی کادوسیان، تمدن مازندرانی امردها، تمدن خوزستانی عیلامیان، تمدن آذربایجانی ساگارتیان، تمدن لری کاسیان، و دیگر تمدن‌های منطقه مثل بابل و مصر و ليدي برای همیشه به دست کورش نابود شدند و جز نامی از آنان در تاریخ باقی نماند. بسیاری از عقب‌ماندگی‌های تاریخی این اقوام و مردمان ریشه‌ در تجاوز و ویرانگری‌های کورش و امثال او دارد. تجاوزی که اثرات مخرب آن تاکنون به تمامی از سر مردم برطرف نشده است و با آن دست به گریبان هستند. رفتارهای امروزی کورش‌پرستانه و کورش‌ستایانه می‌تواند موجب تداوم سلطه تاریخی کورش و هخامنشیان بر مردم بشمار آید و آن سلطه را زنده نگاه دارد.

  • amir گفت:

   تشکر فراوان از آقای جعفری جوزانی و تمام عزیزانی که زحمت همچین پروژه عظیمی را به جان خریدند امیدوارم از پس تمام مشکلات و سخنان بیهوده بعضی یاوه گویان به خوبی برآیند

  • ایرانی گفت:

   بالاخره تصمیم خودتون رو بگیرین که وجود داشته یا نداشته وقتی هرودوت یونانی و زنوفون یونانی درباره اش حرف زدن و ازش تعریف و تمجید کردن! 🙂 ، وجود داشته یا نداشته یونانی، ایرانی رو برادر میخونه همونطور که در افسانه هاشون هست و برای نمونه تا به حال دو نفر یونانی به من گفتن برادر…

 3. حسن گفت:

  شخصی بنام کوروش وجود خارجی نداشته است بهتر است در مورد شخصیت های واقعی فیلم ساخته شود نه جعلی و ساختگی

  • ایرانی گفت:

   موافقم!، بله بهتره درباره خونخوارانی مثل هلاکو و تیمور و بقیه ترک و مغولهای غارتگر که دیوار چین به خاطر وحشیگری اونها ساخته شد و عادتهای زشتشون که احمد بن فضلان هم از اونها یاد میکنه فیلم ساخته بشه!

 4. @WhiteAvenger گفت:

  از کجا میدونین این خبر اصلا معتبره ؟
  الان با اینترنت چرت و پرت و شایعه رو هر اسکلی میتونه بفرسته و آبروی انسان های دیگه رو زیر سوال ببره
  (قصد بی احترامی به نویسنده ندارم و منظورم در جمله دوم ایشون نیست)

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code