۰۴۰۳۱۴۰۱

اکران شهرستان‌های “جنایت بی‌دقت” جهت ارسال فیلم به اسکار

جنایت+بی+دقت

سینماروزان: تازه‌ترین فیلم شهرام مکری با عنوان “جنایت بی‌دقت” که فیلمی درباره سینما و درعین حال آتش‌سوزی سینما رکس است ازجمله گزینه‌های ایرانی برای معرفی به اسکار است.

“جنایت بی‌دقت” بعد از رونمایی در جشنواره ونیز بزودی راهی جشنواره شیکاگو میگردد و درعین حال پخش‌کننده‌ای فرانسوی با نام دمندفیلمز دارد که می‌تواند کمک کند به افزایش دیده شدن فیلم در خارج از ایران.

امیرحسین حیدری مدیر موسسه پخش «نمایش گستران» که پخش داخلی فیلم را برعهده دارد درباره اکران فیلم سینمایی «جنایت بی دقت» به مهر گفت: در تلاش هستیم بعد از دریافت پروانه نمایش «جنایت بی‌دقت» به کارگردانی شهرام مکری را در اولین فرصت در سینماها اکران کنیم. مقدمات اکران «جنایت بی‌دقت» در حال انجام است و فکر می‌کنم این فیلم در اکران عمومی موفق باشد. البته فرض بر اینکه شرایط کشور به ثبات رسیده باشد و اتفاقات دیگری درباره شیوع ویروس کرونا رخ ندهد.

مدیر شرکت پخش «نمایش گستران» با اشاره به تعطیلی سینماها در تهران، بیان کرد: گویا به غیر از سینماها و باغ وحش‌ها همه جا باز است، البته سینماها در شهرستان‌ها هنوز تعطیل نشده است.

وی تاکید کرد: اگر سینماها در تهران همچنان تعطیل باشد، حتماً “جنایت بی دقت” را در شهرستان‌ها به صورت محدود اکران می‌کنیم تا فیلم این شانس را داشته باشد در لیست گزینه‌های نماینده ایران در اسکار باشد.

این مدیر پخش در پاسخ به اینکه آیا احتمال اکران آنلاین فیلم در صورت استمرار تعطیلی سینماها وجود دارد هم توضیح داد: با توجه به اینکه «جنایت بی‌دقت» قرار است همچنان در جشنواره‌های بین‌المللی نمایش داده شود، پخش‌کننده بین‌المللی فیلم اجازه اکران آنلاین را به ما نداده است چون امکان قاچاق بالاست.

حیدری گفت: این فیلم در ادامه کارهای شهرام مکری است، البته تفاوت‌هایی نسبت به آثار قبلی دارد و مانند کارهای قبلی این کارگردان تجربی نیست و در این فیلم نگاهی به مخاطب عام نیز داشته است.

وی درباره ظرفیت فیلم برای نمایندگی سینمای ایران در مراسم اسکار امسال هم توضیح داد: معتقدم این فیلم می‌تواند گزینه مناسبی برای اسکار باشد، با توجه به سابقه این کارگردان و موفقیتی که در جشنواره فیلم ونیز داشته و جشنواره‌های بین‌المللی که پیش رو خواهد داشت، می‌تواند جزو شانس‌های خوب برای حضور در اسکار باشد.

حیدری تأکید کرد: خوشبختانه این فیلم پخش‌کننده بین‌المللی خوبی دارد و فکر می‌کنم که یکی از مولفه‌هایی که فیلم‌ها می‌توانند شانس حضور در اسکار را داشته باشند، یک پخش‌کننده بین‌المللی خوب است.

 

 

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۶:۴۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=61829

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code