۱۶۰۵۱۴۰۱

اولین حرفهای خواننده لس‌آنجلسی بعد از خروج از کشور⇐چه کسی گفته فرار کردم؟؟/نیروهای حفاظت سپاه کاملا صمیمانه با من برخورد کردند!/امیدوارم عفو رهبری شامل حال همه هنرمندان خارج‌نشین شود

سامان کاظمی+سالار عقیلی

سینماروزان/مهدی فلاح: خروج از کشور سامان کاظمی خواننده پاپ شایعات فراوانی را شکل داده.

به گزارش سینماروزان امیرارژنگ کاظمی یا همان سامان در ابتدای دهه شصت با خانواده، از ایران مهاجرت کرده و ابتدا در ترکیه اقامت داشت و سپس به دوبی رفت و درنهایت در لس‌آنجلس ساکن شد. سامان در اوایل دهه نود به ایران آمد و امیدوار بود که بسان فریدون آسرایی، بتواند مجوز فعالیت بگیرد ولی بعد از یک دهه بلاتکلیفی و ناتوان از دریافت مجوز، مجبور به ترک ایران شد.

سامان در اولین اظهارات خود بعد از ترک ایران بیان داشت: من در سال ۹۱ و در زمان دولت دوم احمدی‌نژاد وارد ایران شدم، در حالی که قبل از آن نیز در همان دولت دو بار به ایران رفته بودم. در سال ۹۲ برای اولین بار به دفتر موسیقی ارشاد رفتم و آثاری از خودم را برای دریافت مجوز ارائه دادم و تا سال ۹۷ بلاتکلیف بودم چون حراست ارشاد تایید نمی‌کرد!

سامان گفت: در نهایت روزی از روزها و بعد از مدتها معلق بودن، خودم شخصا نزد مسئولان حراست ارشاد رفتم و مساله را جویا شدم و آنها هم صادقانه گفتند به من مجوز نمی‌دهند و بهتر است بیشتر وقتم را تلف نکنم! همان زمان قصد داشتم از ایران خارج شوم و کارهای موسیقی را خارج ایران دنبال کنم ولی به کرونا خوردیم که چند سالی درگیرمان کرد تا اواسط ۱۴۰۰ که از ایران خارج شدم‌‌.

سامان که سابقه همخوانی با جواد العلی خواننده عرب سعودی را در قطعه “یجیلک الیوم” داشته، با رد شایعات کذب درباره فرار از ایران بیان داشت: در ده سالی که در ایران زندگی کردم هیچ مشکلی نداشتم و فقط چون نتوانستم از ارشاد، مجوز بگیرم، ایران را ترک کردم. البته یک بار که بدون مجوز در سفره‌خانه‌ای خواندم سراغم آمدند و از بد حادثه، آن سفره‌خانه هم مجوز موسیقی‌اش را تمدید نکرده بود. در هیچ جای دنیا، خواننده نمی‌تواند بدون مجوز، اجرای گسترده داشته باشد؛ در همان امارات مگر می‌شود بدون مجوز خواند؟ در آمریکا و اروپا و کانادا هم باید قبل از برگزاری کنسرت، مجوز گرفت چون دولت‌ها باید مالیات خود را از کنسرتها بردارند.

به گزارش سینماروزان این خواننده ۵۴ساله ادامه داد: من در همان ده سالی که ایران بودم چندین بار از ایران خارج شدم و دوباره برگشتم چون پاسپورت داشتم بدون هر گونه مشکلی هم برای کار و هم به دلایلی مثل فوت پدر و مادر از ایران، خارج شدم و باز هم بی مشکل برگشتم. حتی وقتی برای اجرا به وان ترکیه رفتم بدون دردسر برگشتم. تازه به هنگام حضور در ایران یک بار در قشم هم کنسرت دادم!

سامان تاکید کرد: من گله‌مندم فقط به خاطر اینکه چندین سال در صف مجوز ماندم و به من مجوز ندادند. ای کاش زودتر می‌گفتند تو مجوز نمیگیری که لااقل زودتر از ایران خارج شوم و از نظر اقتصادی، ضرر نکنم.

خواننده “بهار” و “کوچه خاطره‌ها” و “شمعدونی” بیان داشت: من سه بار درخواست تجدیدنظر کردم از ارشاد برای دریافت مجوز ولی هر سه بار، رد شدم و وقتی خودم به حراست ارشاد رفتم و مستقیم گفتگو کردم خیلی صریح بهم گفتند اگر بخواهیم به شما مجوز دهیم باید به همه خوانندگان لس‌آنجلسی مجوز بدهیم و هر وقت همه خوانندگان آن طرفی مجوز گرفتند، شما هم مجازی!!

سامان کاظمی

سامان کاظمی

سامان کاظمی با تاکید بر خروج قانونی از ایران گفت: چه کسی گفته، من فرار کردم؟؟ اینکه می‌گویند سامان فرار کرده خیلی حرف خنده‌‌داری است چون من کاملا قانونی و در فرودگاه امام سوار هواپیما شدم و به استانبول آمدم. در فرودگاه هم پاسپورتم مهر خورد و هم بچه‌های حفاظت سپاه بسیار صمیمانه با من برخورد کردند تا جایی که انگشترم را به یکی از آنها دادم و آنها نیز گفتند سر نماز، دعایت می‌کنیم تا جایی که چشمانم، پر از اشک شد!!

این خواننده ابراز امیدواری کرد: امیدوارم مجلس ایران قانونی تصویب کند و به دنبال آن همه خارج‌نشینان، مشمول عفو رهبری قرار گیرند تا همه هنرمندان خارج بتوانند به ایران بازگشته و در داخل، فعالیت کنند ولی تا تصویب آن قانون، چاره ای نیست جز اینکه کارهای هنری را خارج از ایران، ادامه دهم.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۷:۰۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=65677

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code