۰۵۰۱۱۴۰۲

انصراف فرشته طائرپور از تهیه کنندگی نخستین فیلم بلند محمد رحمانیان

فرشته طائرپور که پروانه ساخت “سینمانیمکت” محمد رحمانیان را از ارشاد گرفته بود سعی کرد تا روی غلتک افتادن پروژه و آغاز فیلمبرداری کنار رحمانیان باشد اما درگیریهای کاری خودش و برنامه هایی که برای تولید فیلم و روی صحنه بردن تئاتر دارد باعث شد به جای خود یکی از همکاران نزدیکش را به عنوان تهیه کننده کار به ارشاد معرفی کند.

سینماژورنال: در حالی که به تازگی اعلام شده بود محمد رحمانیان نویسنده و کارگردان سرشناس تئاتر ایران زمین نخستین فیلم سینمایی خود در مقام کارگردان را به تهیه کنندگی فرشته طائرپور جلوی دوربین برده است اما تازه ترین اخبار رسیده به سینماژورنال حکایت از آن دارند که طائرپور به دلیل درگیریهای شخصی از تهیه کنندگی این کار انصراف داده است.

به گزارش سینماژورنال عنوان پروژه تازه محمد رحمانیان “سینمانیمکت” است که لحنی صریح دارد و با درونمایه اجتماعی برخی از معضلات روزگار معاصر را به تصویر می کشد.

رحمانیان دوست داشت پروسه کارگردانی این فیلم را در آرامش کامل پیش ببرد برای همین از همان ابتدای تولید با عوامل کار شرط گذاشته که هیچ خبری از پروژه به بیرون درز پیدا نکند.

محمد رحمانیان در کنار همسرش مهتاب نصیرپور
محمد رحمانیان در کنار همسرش مهتاب نصیرپور

فرشته طائرپور که پروانه ساخت این فیلم را از ارشاد گرفته بود سعی کرد تا روی غلتک افتادن پروژه و آغاز فیلمبرداری کنار رحمانیان باشد اما درگیریهای کاری خودش و برنامه هایی که برای تولید فیلم و روی صحنه بردن تئاتر دارد باعث شد به جای خود یکی از همکاران نزدیکش را به عنوان تهیه کننده کار به ارشاد معرفی کند.

علی عمرانی رفیق قدیمی رحمانیان و مهتاب نصیرپور همسرش نقشهای اصلی “سینمانیمکت” را بازی می کنند. فیلمی که بلحاظ ساختار شباهتهایی دارد با مجموعه تلویزیونی “نیمکت” که در اواسط دهه هشتاد برای شبکه اول سیما ساخته بود.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=98

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code