۱۸۱۱۱۴۰۱

انتقاد «کیهان» از داوری‌های جشنواره فجر همزمان با حمایت از محصولات حوزه هنری

سینماروزان: انتقادات به داوری های جشنواره فیلم فجر و فهرست نامزدهای بخشهای مختلف به «کیهان» هم کشیده شد.

به گزارش سینماروزان این روزنامه اصولگرا در گزارشی با انتقاد از داوریهای جشنواره فیلم به حمایت از دو محصول حوزه هنری حاضر در جشنواره یعنی «۲۱ روز بعد» و «ماجرای نیمروز» پرداخته است.

متن گزارش «کیهان» را بخوانید:

س از عملکرد هیئت انتخاب سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر و ورود و عدم ورود سوال‌برانگیز برخی از فیلم‌ها به این جشنواره، این بار نوبت به اعلام نامزدهای این جشنواره شد تا غیرتخصصی بودن جشنواره فجر باز هم علنی شود.
فهرست نامزدهای جشنواره فجر امسال در حالی اعلام شده که نام برخی از آثار قابل قبول جشنواره در این فهرست دیده نمی‌شود. در مقابل، فیلم‌هایی که کمتر از حد انتظار بودند، در بخش‌های مختلفی نامزد شده‌اند. به طور مثال، فیلم‌های «تابستان داغ»، «نگار» و «زیر سقف دودی» که نه نظر هنرمندان و منتقدان را جلب کردند و نه نظر مردم را، در چندین رشته نامزد دریافت سیمرغ شده‌اند. از آن سو، فیلم‌های خوبی چون «۲۱ روز بعد»‌که هم تحسین منتقدان و هنرمندان را برانگیخته‌اند و هم در میان مردم محبوبیت کسب کرده‌اند در این فهرست دیده نمی‌شود! همچنین در بخش فیلمنامه هم یک بار دیگر همچون سال‌های گذشته جشنواره فجر نشان داد چندان دغدغه آثار انقلابی و متناسب با ارزش‌های انقلاب را ندارد به نحوی که فیلم ماجرای نیمروز با موضوعی علیه گروهک تروریستی منافقین اصلا در این بخش نامزد نشده است.
حتی انجمن جلوه‌های ویژه نیز بیانیه‌ای را صادر کرده و نسبت به حضور فردی که اصلا به عنوان فعال این رشته شناخته نمی‌شود و نامش در بین نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه جشنواره دیده می‌شود اعتراض کرده است.سال گذشته نیز برنده شدن و عدم انتخاب برخی از فیلم‌ها انتقادات فراوانی را برانگیخته بود. باید دید آیا ناداوری و عدم رعایت انصاف، مانند سال گذشته در مراسم اختتامیه امسال نیز تکرار خواهد شد؟

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۵:۳۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=34542

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code