۰۱۰۷۱۴۰۰

انتقاد سردار سليماني از تحريفات در سينماي دفاع مقدس

سینماژورنال: سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه با انتقاد از برخی ساده انگاریها در آثار جنگی سینما و تلویزیون از ابتکار عملی گفت که رزمندگان ما در جنگ داشته اند و در تصویرسازیهای ما چندان نمود ندارد.

به گزارش سینماژورنال و به نقل از “میزان” فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: بعضی موارد در صحنه جنگ وقتی می خواهیم ایثار را نشان دهیم آنقدر ناقص و غلط نشان می دهیم که همه ارزش ها را زیر سوال می بریم که این یک تهمت و دروغ بستن به جنگ است.

سرلشکر سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه در گفت‌وگویی اظهار داشت: بعضی موارد در صحنه جنگ وقتی می خواهیم ایثار را نشان دهیم آنقدر ناقص و غلط نشان می دهیم که همه ارزش ها را زیر سوال می بریم که این یک تهمت و دروغ بستن به جنگ است.

وی ادامه داد: فیلمی را دیدم که یک فضای آرامی از جنگ را نشان می داد که چند تا بسیجی پشت میدان مین دست به گردن هم انداخته بودند و همدیگر را می بوسیدند و گریه می کردند؛ تصور اینطور بود که در میدان مین گیر کرده اند؛ بدون هیچ تیراندازی و صدایی.

سردار سلیمانی ادامه داد: در ادامه فیلم نشان می دهد که این بسیجیان با یکدیگر خداحافظی می کردند و یکی پس از دیگری خود را در میدان مین پرت کرده و تکه تکه می شدند؛ این دروغ و تهمت است.

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: بچه های ما همانقدر که با معنویت بودند به همان میزان هم با ابتکار بودند؛ ما برای گرفتن یک تپه که یک شب طول می کشید سه ماه تلاش می کردیم.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه 16 ژانویه 2016 - 14:57
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=16776

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code