۰۸۰۹۱۴۰۱

انتقاد رهبری از “تک تیرانداز” کلینت ایستوود؛ مسیحیان را تشویق می‌کنند به آزار مسلمانان

سینماژورنال: تازه ترین فیلم کلینت ایستوود با عنوان “تک تیرنداز آمریکایی” از جمله آثار پرحاشیه این روزهای هالیوود است.

فیلمی که داستانی با محوریت یک تک تیرانداز آمریکایی و تلاش وی برای پیدا کردن یک تروریست در عراق را به نمایش می گذارد؛ تلاشی که طی آن تعداد بسیار زیادی از مردمان عراق توسط این تک تیرانداز یا همرزمانش کشته می شوند.

چنین محصولی که موردپسند اعضای آکادمی اسکار واقع شده و در شش رشته و از جمله بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد کاندیدای اسکار است بلحاظ محتوا نظرات گوناگونی را میان منتقدان برانگیخته است.

به گزارش سینماژورنال مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان اقلیت‌های مذهبی کشور در مجلس، با تاکید بر این که تعرض به غیرمسلمان ها در جمهوری اسلامی ایران هیچ سابقه ای ندارد نکته ای جالب و هوشمندانه را هم درباره فیلم تازه “کلینت ایستوود” بیان کرده است.

سینماژورنال متن گفته های مقام معظم رهبری درباره “تک تیرانداز آمریکایی” را به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت‌ آیت‌ا.. خامنه‌ای ارائه می کند:

تشویق جوانان مسیحی به آزار مسلمانان

همین فیلم «تک‌تیرانداز» که حالا سروصدایش بلند شده و هالیوود آن را درست کرده، تشویق می‌کند یک جوانِ مثلاً فرض کنید مسیحی یا غیرمسلمان را که تا آنجایی که می‌تواند و از دستش برمی‌آید، مسلمان را اذیت بکند، اصلاً تشویق می‌کند این معنا را؛ آن‌طور که نقل کردند، ما که این فیلم را ندیدیم. این روش روشِ مورد پسند اسلام نیست؛ اسلام معتقد است به انصاف.
کلام امیرالمونین را بنگرید
امیرالمؤمنین (علیه‌الصّلاةوالسّلام) در آن قضیه‌ی حمله‌ به [شهر انبار] می‌فرماید: بَلَغَنی اَنَّ الرَّجُلَ مِنهُم لَیدخُلُ المَرأَةَ المُسلِمَةَ وَ الاُخرَی المُعاهِدَة؛ من شنیده‌ام این افرادی که حمله کردند به این شهر، وارد خانه‌ زن مسلمان و زن غیر مسلمان ـ معاهده یعنی یهود و نصارایی که پیمان دارند و در زیر سایه‌ حکومت اسلامی زندگی می‌کنند ـ می‌شوند و «یأخُذُ حِجلَها» و اذیت می‌کنند اینها را، آزار می‌کنند، ظلم می‌کنند. بعد حضرت می‌فرمایند که اگر مسلمان از این غم بمیرد، مورد ملامت نیست!
نظر اسلام این است
ملاحظه می‌کنید، این امیرالمؤمنین [است‌]. اگر مسلمان از غصّه‌ این بمیرد که سپاهیان دشمن و غارتگران، وارد خانه‌ یک زن غیر مسلمان شدند و او را مورد آزار و اذیت قرار دادند و دستبند او را و حِجـِل او را گرفتند، ملامت نباید بشود؛ ملامت نمی‌شود. نظر اسلام این است. ما امیدواریم ان‌شاءالله بر همین روال حرکت کنیم و پیش برویم.
image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=940

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code