۱۷۰۹۱۴۰۱

انتقاد رضا کیانیان از فاخرسازی در دوران مدیریت شمقدری در حالی که خودش یکی از بازیگران اصلی پروژه فاخر و پرهزینه “راه آبی ابریشم” بود!!!

سینماژورنال: رضا کیانیان بازیگر پیشکسوت ایرانی در تازه ترین گفتگوی خویش که با رسانه اصلاح طلب “شرق” انجام شده است سعی کرده محافظه کاری که در دو سال اخیر نسبت به تیم جدید مدیریتی سینما داشته است را کناری گذاشته و بی رودربایستی به نقد مدیران جدید سینما بپردازد.

به گزارش سینماژورنال البته که این نقد مدیریت جدید توأم بوده است با انتقاد از سیاستهای مدیران قبلی سینما و مثل همیشه گلایه از بستن خانه سینما و چرایی تأسیس سازمان سینمایی.

با این حال جالب ترین نکته مربوط به گلایه ها از سازمان سینمایی قبلی جایی است که کیانیان از فاخرسازی در دولت قبل انتقاد کرده است.

آمدند یک سینمای فاخر راه انداختند که فیلم هالیوودی بسازند

کیانیان با اشاره به مدیران سابقه سینما گفته است: آمدند سینمایی به اسم سینمای فاخر درست کردند. سینمای فاخر، یعنی یک بودجه‌ای در حد فیلم‌های هالیوودی به شما می‌دهیم تا بروید فیلم هالیوودی بسازید!!! حتی یکی از این فیلم‌های فاخر نه‌فقط شبیه فیلم‌های هالیوودی نشد، بلکه از آنچه خودمان داشتیم هم عقب ماند! و هیچ هم نفروخت.

به سینمای فاخر نه جایزه ای داند و نه تحویلش گرفتند

وی ادامه داده است: ما چرا با دست خودمان سینمای مستقل‌مان را خراب می‌کنیم و خودمان را می‌اندازیم در بازی سینمای آمریکا که قرار است در آن شکست بخوریم. ما با فیلم‌های سینمای ایران برنده بودیم، حتی اسکار هم مجبور شد به سینمای ایران جایزه بدهد. جشنواره‌های جهانی مجبور شدند به سینمای ایران جایزه بدهند؛ اما به سینمای فاخر ما نه جایزه‌ای دادند و نه تحویلش گرفتند. چون از این نوع فیلم‌ها، خیلی بهترش را در انبارهای‌شان به تعداد زیادی دارند. سینمای فاخر یعنی: آنچه خود داشت ز بیگانه تمنا می‌کرد!

بازیگر فیلم فاخر شده است منتقد سینمای فاخر!!!

به گزارش سینماژورنال نکته جالب منتج از گفته های کیانیان درباره سینمای فاخر از آنجایی ناشی می شود که ایشان انتقادات تمام و کمالی به سینمای فاخر دارند اما خودشان در یکی از پرهزینه ترین آثار فاخر آن روزگار یعنی درام تاریخی “راه آبی ابریشم” ساخته محمد بزرگ نیا ایفاگر یکی از نقشهای اصلی بودند!!!

کیانیان در “راه آبی ابریشم” ایفاگر “ادریس” ناخدایی عیاش بود که در میانه سفر دریایی چشمش به کنیزی زیبا به نام “ماهورا” می افتد و تصمیم میگیرد تا او را از صاحبش خریداری کند و سپس به عقد خود درآورد اما “ماهورا” به هیچ عنوان زیر بار این ازدواج اجباری نمی رود، در همین حال ناگهان سر و کله دزدان دریایی هم پیدا می شود…

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۶:۳۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=9463

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code