۱۱۱۱۱۴۰۱

انتقاد اهالی رسانه از رضا میرکریمی به‌خاطر توهین به منتقدان

سینماروزان: یکی از شگفتی های نشست خبری رضا میرکریمی دبیر جشنواره ای دولتی موسوم به جشنواره جهانی فجر ادبیاتی بود که او با آن رسانه های منتقد خویش را نواخت. ادبیاتی نامناسب که در آن رسانه های منتقد متهم شدند به فعالیت ساعتی برای سازمانهای خاص!!!

به گزارش سینماروزان این ادبیات زشت که با واکنش یکی از خبرنگاران حاضر در نشست هم روبرو شد سبب ساز آن شد که رسانه های مختلف به نوبه خود به انتقاد از ادبیات دبیر جشنواره بپردازند.

روزنامه اصولگرای «جوان» نیز در گزارشی پیرامون این جشنواره به نوبه خود به انتقاد از لحن میرکریمی پرداخت. «جوان» نوشت: در ادامه بي‌حرمتي‌ها به اصحاب رسانه اين‌بار نيز دبير جشنواره جهاني فيلم فجر، خبرنگاران منتقد جشنواره را مورد حمله قرار داد. شايد اگر بازيگر درجه چندمي يا يک فرد حقيقي به اصحاب رسانه حمله کند، صحبت‌هاي آنها در حد اظهارنظر شخصي باقي بماند، ولي رضا ميرکريمي در جايگاه دبير جشنواره جهاني فيلم فجر چه؟!

او خطاب به رسانه‌هاي منتقد جشنواره گفت: برخي از کوته‌فکران کشور نيز مي‌گفتند که اين جشنواره در حد جشنواره‌هاي داخلي هم نيست. اشکالي ندارد که يک سازمان يا نهادي به فردي پول بدهد تا در رسانه خود منافع ملي و جشنواره را بکوبد، اما من از آن فرد سؤال مي‌کنم که بعدش چه؟ آيا بعد از آنکه به وظيفه خود عمل کردي، ايراني بودنت را مي‌تواني فراموش کني و آيا هويت خود را مي‌تواني تکذيب کني؟!
ادبيات زننده ميرکريمي با اعتراض روبه‌رو شد و يکي از خبرنگاران خواستار تصحيح صحبت‌هاي وي شد و ميرکريمي در پاسخ قبول کرد که بايد سعه‌صدر بيشتري داشته باشد!

رسانه مستقل «سینما آرمان» با تیتر «وقتی کارگردان رانتی و دولتی خبرنگاران را به مزدوری برای ارگانها متهم می‌کند» در این باره نوشت: رضا میر کریمی دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر که در سابقه خود لیستی بلند از  همکاری با ارگانها و نهادهای مختلف دولتی و حکومتی از حوزه هنری تا فارابی و مناطق آزاد به چشم می آید و اغلب آثار وی در سالهای اخیر در گیشه با شکست مواجه شده، در نشست خبری این رویداد هنری در حالی که به شدت عصبانی بود رو به خبرنگاران گفته: «سازمانی یا ارگانی پول میدهد که هفت هشت ساعت حرف راست نزنید اما بعدش چه؟» این کارگردان که همواره از رانتهای دولتی و حکومتی برای تولید آثارش استفاده کرده با واکنش یکی از خبرنگاران مواجه شد که به او گفت: آقای میرکریمی! لطفا ادبیات تان را اصلاح کنید؛ جشنواره ای که نام جهانی را یدک می کشد نیاز به ادبیات جهانی هم دارد.

 

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۵:۳۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=37002

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code