۱۸۱۱۱۴۰۱

انتقادات کارگردان «وارونگی» از اوضاع به‌ هم‌ پیچیده اکران⇐فضای اکران سرشار از رانت و بی‌عدالتی است/امکانات اکران به‌طور ویژه در خدمت برخی فیلم‌های خاص است!

سینماروزان: بهنام بهزادی کارگردان مستقل سینمای ایران که کوشیده در هر سه فیلمش شرایطی را ایجاد کند که در کنار توجه به استانداردهای تکنیکی هنر سینما، اله مانهای اجتماعی جلب مخاطب هم لحاظ شود، این روزها «وارونگی» را روی پرده دارد.

به گزارش سینماروزان «وارونگی» علیرغم محدودیت تعداد سالنهایش که دقیقا یک پنجم فیلم صدرنشین جدول فروش است وکمبود اقلام تبلیغاتی توانسته در آستانه فروش نیم میلیاردی قرار گیرد.

بهزادی در تازه ترین گفتگویش که با «صبا» انجام شده با انتقاد از روند موجود در اکران اظهار داشته است: باید تاکید کنم که فضای اکران فیلم‌ها سرشار از رانت و بی‌عدالتی شده است. اول این‌که باید تعداد سینماها بیشتر شود.

وی ادامه داده است: امیدوارم مدیران تصمیم‌گیرنده به تنوع قالبی و محتوایی کارها هم فکر کنند و این‌طور نباشد که امکانات اکران به‌طور ویژه در خدمت برخی فیلم‌ها باشد.

کارگردان «تنها دو بار زندگی می کنیم» و «قاعده تصادف» خاطرنشان ساخته است: در واقع مسئله اکران امروزه به مسئله بغرنجی تبدیل شده است در حالی‌که وقتی فیلمی مولفه‌های جذب مخاطب را دارد، از بایگران چهره گرفته تا حضور در معتبرترین جشنواره‌های جهانی، نوع داستان و روایت فیلم، باید امکانات لازم برای دیده‌شدن در اختیارش قرار بگیرد که متاسفانه این عدالت در ارائه امکات دیده نمی‌شود.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ - ۷:۲۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=33694

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code