۱۴۰۴۱۴۰۱

انتصاب یزدان عشیری به‌عنوان مشاور و مدیرکل روابط عمومی سینما درجهت حل معضلات سالیان روابط عمومی‌های زیرمجموعه⇐ترمیم ساختار تکه‌تکه موجود و طراحی سامانه اطلاع رسانی یکپارچه در معاونت‌ها!/حذف رپرتاژهای چاپلوسانه و تعامل با منتقدان و ایجاد فضا برای ارائه محتواهای انتقادی!/خروج روابط عمومی‌های سازمان از نگاه تک‌بعدی فعلی و اهتمام به بهره‌گیری از امکانات چندرسانه‌ای

سینماروزان/مهدی فلاح: یزدان عشیری از روزنامه‌نگاران و مدیران روابط عمومی باسابقه، به عنوان مشاور رییس سازمان سینمایی و مدیرکل روابط عمومی سازمان سینمایی و امور سمعی بصری انتخاب شد.

به گزارش سینماروزان محمد خزاعی در حکمی که برای یزدان عشیری صادر کرده بر برخی معضلات سالیان روابط عمومی‌های سازمان و ازجمله فقدان یکپارچگی دست گذاشته و از یزدان عشیری خواسته قبل از هر کار سامانه یکپارچه اطلاع رسانی در سازمان را ایجاد کند.

تعامل با منتقدان دیگر دستورکار یزدان عشیری است. متاسفانه در سالهای اخیر روابط عمومی های زیرمجموعه سازمان جز به انعکاس تعریف و تمجید از این دستگاه نپرداختند و حتی برخی مدیران زیرمجموعه اقدام به شکایت از منتقدان کردند و حالا یزدان عشیری باید فضای ارائه نقدها و تحلیل‌های اصلاحی در رسانه‌های زیرمجموعه سازمان را فراهم آورد و پای پاچه‌خواران را از این سازمان، ببرد.

اهتمام به بهره‌گیری از امکانات مولتی‌مدیا دیگر دستورکار خزاعی برای یزدان عشیری است. عشیری باید بتواند عملکرد روابط عمومی‌های سازمان را از نگاه تک‌بعدی خلاصه شده در متون خبری کلیشه‌زده خارج کند و با مخابره به موقع گزارش‌های تصویری از رسانه‌های سازمان، کاری کند که روابط عمومی سازمان برای یک خبررسانی ساده و مثلا معرفی فیلم‌های جشنواره، مجبور به تشبث به برنامه‌های بی‌مخاطب تلویزیون نباشد.

متن حکم مدیر کل روابط عمومی سازمان سینمایی که از سوی محمد خزاعی معاون وزیر و رییس سازمان سینمایی صادر شده به شرح زیر است.

جناب آقای یزدان عشیری!

با سلام!

نظربه شایستگی، توانایی و تجارب جنابعالی در حوزه روابط عمومی، امور رسانه‌ و ارتباطات فرهنگی و اجتماعی به موجب این حکم به عنوان مشاور رئیس سازمان و مدیرکل روابط عمومی سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری منصوب می شوید.

انتظار می‌رود ضمن تعامل و بهره‌گیری از نیروهای جوان، متعهد، انقلابی و متخصص در عرصه رسانه و ارتباطات و همچنین، تعامل گسترده با افکار عمومی ، جامعه هنری و سینمایی و مراکز و نهادهای فرهنگی و سایر دستگاه‌های مرتبط در جهت تقویت و تحکیم این حوزه نهایت تلاش خود را بکار گیرید. امید است با اتکال به الطاف خداوند متعال در انجام امور محوله از جمله موارد ذیل موفق و مؤید باشید.

– طراحی سامانه اطلاع رسانی یکپارچه در معاونت ها، ادارات کل ‌و موسسه های سازمان سینمایی و نیز، رویداد مهم سازمان

– لزوم فعال سازی کلیه سایت های زیرمجموعه های سازمان و تقویت شعاع اطلاع رسانی و مباحث تحلیلی و تخصصی با همفکری مدیران عامل موسسه ها

– برنامه ریزی برای تقویت فضای مطالعات سینمایی از طریق تولید محتوا در راستای سیاستگذاری راهبردی سازمان

– اهتمام به بهره گیری از امکانات چند رسانه ای

– توجه به گسترش مناسبات بین سازمانی و برون سازمانی و ارتباطات با سایر سازمان های فرهنگی و اجتماعی

– شناسایی دستاوردهای سینما به اقشار مختلف جامعه بویژه به مراکز و شخصیت های مرجع فرهنگی و اجتماعی کشور

– راهبری روابط عمومی رویدادهای استراتژیک سازمان و مدیریت و ‌ نظارت کیفی آن ها

– هدایت و جهت دهی به کلیه محتواهای خبری و رسانه ای مرتبط با موسسه ها و جشنواره ها

– لزوم بهره گیری از نیروهای جوان، متعهد، انقلابی و متخصص در راستای گام دوم انقلاب و رویکرد بازسازی انقلابی سینما

– توجه به گسترش ارتباطات رسانه ای و اطلاع رسانی سامانمند و پیوسته

– تعامل با اصحاب رسانه و جامعه منتقدین و ارتقای حس اعتماد و همکاری

– تقویت روحیه همدلی با اهالی سینما و صنوف سینمایی

– ایجاد ظرفیت های تبلیغاتی برای ترسیم بهتر و نافذتر فعالیت ها و اقدامات سازمان

بدیهی است معاونت‌ها و موسسات تابعه سازمان همکاری شایسته را در پیشبرد سیاست های مورد نظر خواهند داشت.

در خاتمه نیز ازجناب آقای مسعود نجفی به پاس خدمات و زحمات دلسوزانه و ارزشمندشان، تقدیر می‌نمایم.»

یزدان عشیری نویسنده، منتقد و مدیر فرهنگی، عضو انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی و عضو جامعه صنفی تهیه کنندگان سینما پیش از این مدیریت روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، مرکز هنرهای نمایشی، محافل سازمان سینمایی حوزه هنری، جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، جشنواره بین المللی فیلم فجر، جشنواره بین المللی فیلم کوثر، جشنواره بین المللی تئاتر فجر و… را عهده دار بوده است

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=65662

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code