۰۸۱۱۱۴۰۰

امیرحسین شریفی تهیه‌کننده پیشکسوت روی آنتن زنده اظهار داشت⇐در چنددستگی تهیه‌کنندگان، پول کثیف وارد سینما شد و دستمزد بازیگران به ناگاه رشد نجومی کرد!!/صرف هزینه ۱۵میلیاردی برای تولید فیلمی منتسب به بیت کوین بازان از آفات چنددستگی تهیه کنندگان است!! این فیلم که مدتهاست پشت خط اکران مانده باید ۴۵میلیارد بفروشد که فقط سرمایه‌اش برگردد؛ آیا ممکن است؟؟/همان ها که برای سرمایه گذاران بازداشتی، کارت تهیه کنندگی صادر کردند حالا مشغول سنگ اندازی سرراه تشکیل صنف یکپارچه اند!!/در صنف یکپارچه، تهیه کنندگان به سه دسته “پیوسته”، “وابسته” و “موقت  تقسیم خواهند شد و اعضای موقت حتی حق رای هم نخواهند داشت!/با تشکیل صنف یکپارچه بساط پولشویی از سینما برچیده خواهد شد!/ متصلین به پولشویان در صنف واحد تهیه کنندگان جایی نخواهند داشت!

سینماروزان: حدودا یک ماه قبل بود که برای اولین بار در سینماروزان از راه افتادن کار گروه تشکیل صنف یکپارچه تهیه کنندگان و حضور دوازده تهیه کننده سرشناس به ریاست سیدضیاء هاشمی برای تدوین آئین نامه صنف یکپارچه نوشتیم.(اینجا را بخوانید)

امیرحسین شریفی تهیه کننده قدیمی سینمای ایران به تازگی در گفتگو با رادیوایران از آینده نظام تهیه کنندگی بعد از تشکیل صنف یکپارچه سخن گفته است.

شریفی با اشاره به آسیبهای چنددستگی تهیه کنندگان گفت: چنددستگی تهیه کنندگان لطمه ای بزرگ به بدنه سینما زد و موجب ورود افراد بی ربط به تهیه کنندگی شد و کار بجایی رسید که هر که پول داشت راحت تهیه کننده میشد!! و حتی صنفی بدون پایگاه و صرفا با حضور همین پولشویان شکل گرفت.

تهیه کننده “اشک سرما”  ادامه داد: در چنددستگی تهیه کنندگان پول کثیف وارد سینما شد و دستمزد بازیگران به ناگاه رشد نجومی کرد!! مثلا فیلمی با ۱۵میلیارد هزینه و بریز و بپاش در تولید با پول بیت کویت باران ساخته شد و حالا پشت خط اکران مانده و لابد باید ۴۵ میلیارد بفروشد که سرمایه اش برگردد. آیا  ممکن است؟؟

شریفی افزود: همین حالا هم که با حمایت روسای سینما، صنف یکپارچه در حال شکل گیریست باز معدودی افراد متصل به سرمایه های مشکوک که برای سرمایه گذاران بازداشتی کارت تهیه کنندگی صادر کردند، در حال سنگ اندازی برای جلوگیری از تشکیل صنف واحد هستند چون سودشان در بی قانونی است. با ورود افراد مشکوک که برخی هم سر از اوین درآوردند هزینه تولید بالا رفت و حالا هم شرکای همان افراد مشکوک مخالف یکپارچه سازی صنف هستند چون در صنف متحد جلوی نفوذ این سرمایه های مشکوک گرفته خواهد شد.

تهیه کننده “ضیافت و “پری” با ابرار امیدواری نسبت به آینده صنف یکپارچه اظهار داشت: طبق آیین نامه یکپارچه سازی، تهیه کنندگان به سه دسته تقسیم میشوند؛ پیوسته، وابسته و موقت! عضو پیوسته هم میتواند کاندیدای هیات رییسه شود و هم در رای گیری شرکت کند. عضو وابسته فقط می تواند رای دهد و عضو موقت نه میتواند کاندیدای هیات رییسه شود و نه رای دهد و حتی برای تولید هم باید درخواست به هیات رییسه دهد تا آنجا در این باره تصمیم گیری شود. اعضای موقت در صورت اثبات توانایی به عضو وابسته و در نهایت پیوسته ارتقا خواهند یافت.

شریفی خاطرنشان ساخت: تشکیل صنف یکپارچه نه تنها به حصر تهیه کنندگان نمی انجامد بلکه از افراد باسابقه و باسواد دعوت خواهد شد به صنف یکپارچه بپیوندند و در کنار آن شان تهیه کنندگان پیشکسوت هم حفظ خواهد شد. با تشکیل صنف یکپارچه بساط پولشویی از سینما برچیده خواهد شد و متصلین به پولشویان در صنف واحد تهیه کنندگان جایی نخواهند داشت!

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۲۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=55725

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code