۰۷۱۱۱۴۰۱

امتداد کلی‌گویی‌های سه‌ساله ایوبی⇐شورای صنفی نمایش و دولت کنار هم هستند/آرزو دارم “رستاخیز” اکران شود و…

سینماروزان: حجت ا.. ایوبی رییس سازمان سینمایی از جمله مدیران سالیان سینمای ایران است که عدم اشراف کاری به حیطه سینما و مدیریت به سبک سعی و خطا در سینما موجب شده هیچ گاه نتواند درباره موضوعات مبتلابه سینما اظهارنظرات شفاف داشته باشد.

به گزارش سینماروزان در تازه ترین اظهارنظرات ایشان که در گفتگو با “مهر” انجام شده نیز همچنان کلی گویی است که خودنمایی می کند. ایشان می گوید دولت با شورای صنفی نمایش مشکلی ندارد در حالی که همین دیروز رییس شورای صنفی نمایش به دخالت سازمان دولت در اکران تاسوعا و عاشورا واکنش تندی نشان داد.(اینجا را بخوانید)

ایشان می گوید که مشکلی با اکران “رستاخیز” ندارد در حالی که این فیلم سه سال بعد از رونمایی در جشنواره فجر و علیرغم داشتن پروانه نمایش هنوز نتوانسته اکران شود.

ایوبی درباره حل مشکل برای شرکتهای پخشی که به دلیل پخش تیزر از “جم” دچار ممنوعیت فعالیت شده اند هم از “حل مشکل به زودی” سخن گفته اند؛ این “حل مشکل به زودی ” عبارتی است که مدتهاست سینماگران در برابر مواضع دادستانی نسبت به پخش تیزر آثارشان از “جم” از مدیران سینمایی می شنوند بدون اینکه یک بار برای همیشه این مشکل حل شود.

تازه ترین کلی گویی های ایوبی را بخوانید:

حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی درباره اینکه شنیده می شود پس از خداحافظی علی جنتی از وزارت ارشاد شما هم یکی از گزینه های جایگزینی وی هستید، گفت: اطلاعات من اصلا از شما بیشتر نیست. مملکت پر از گزینه است و من هم چیزی بیشتر از شما نمی دانم.

وی همچنین درباره واکنش شورای صنفی نمایش در پی تصمیم دولت برای اکران نشدن فیلم های مناسبتی در ایام سوگواری امام حسین(ع) توضیح داد: سال های سال است که شورای صنفی نمایش و دولت در کنار هم هستند و هیچگاه در مقابل یکدیگر قرار نگرفتند امروز هم شورای صنفی و دولت همچنان در کنار هم هستند.

ایوبی تاکید کرد: تصمیم گیری برای نمایش داده نشدن فیلم ها در ایام سوگواری از تصمیمی که شورای صنفی نمایش گرفته بود نیز فراتر است و لازم است که همه ما در کنار هم درباره این مساله صحبت کنیم البته ما فکر می کردیم که این تصمیم شورای صنفی برای اکران فیلم ها چندان جدی نباشد. باید بگویم که این مساله بوجود آمده مقداری هم حاکمیتی است.

رئیس سازمان سینمایی در پاسخ به این پرسش که آیا فیلم «رستاخیز» اکران می شود یا خیر، بیان کرد: در مورد فیلم «رستاخیز» به اندازه کافی صحبت کرده ام و نظر من در مورد این فیلم همیشه مثبت بوده و خواهد بود. من هم آرزو دارم که این فیلم توسط مردم دیده شود اما باید در مورد برخی از مسائل رایزنی شود.

ایوبی در پاسخ به اینکه  قدرتی فراتر از وزارت ارشاد مانع نمایش این فیلم می شود، افزود: نه، این طور نیست. صاحبان فیلم برای اکران «رستاخیز» یک سری نظرات دارند که باید برآورده شود و در مورد آن باید صحبت های بیشتری شود البته در این زمینه بخشی از مسائل در توانمانمان است و بخشی از مسائل نیز در توانمان نیست.

وی در پایان درباره مشکلاتی که برای دو شرکت پخش سینمایی نور تابان و فیلمیران بوجود آمده و دادستانی دستور داده اجازه دریافت پروانه نمایش و حواله اکران ندارند، گفت: این مسائل به زودی حل می شود و ما رایزنی های گسترده ای را در زمینه رفع این مشکل انجام داده ایم.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۶:۴۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=29809

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code