۱۴۱۱۱۴۰۱

امتداد زیاده‌خواهی آقازاده کارگردان(؟) و ادامه درگیری تهیه‌کننده و کارگردان «قاتل اهلی»⇐کیمیایی برای جلوگیری از نمایش فیلمش به دبیر جشنواره فجر نامه نوشت

سینماروزان: داستان اختلاف مسعود کیمیایی و منصور لشکری قوچانی تهیه کننده “قاتل اهلی” ادامه دارد.

به گزارش سینماروزان در حالی که تهیه کننده اعتقاد دارد منطبق با فیلمنامه ای که طرفین قرارداد را برمبنای آن بسته اند فیلمبرداری تمام است اما کیمیایی اعتقاد دارد هنوز برخی سکانسهای فیلم باقی مانده است.

شنیده ها حکایت دارد که زمینه اصلی اختلاف کیمیایی و لشکری قوچانی بر سر افزودن بر سکانسهای پولاد کیمیایی است که لشکری قوچانی زیربار آن نرفته است و آن را عاملی بر ضربه زدن به کلیت فیلم دانسته است.

لشکری قوچانی برای احقاق حق درباره این فیلم به شورای داوری خانه سینما پناه برده است و کیمیایی که شاید می داند براساس قرارداد حق با تهیه کننده است به دبیر جشنواره فجر متوسل شده و طی نامه ای از او خواسته جلوی نمایش “قاتل اهلی” در جشنواره را بگیرد.

متن نامه کیمیایی برای محمد حیدری دبیر جشنواره فجر را بخوانید:

 

خدمت دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر جناب آقای محمد حیدری

با احترام.

فیلم «قاتل اهلی» را بدون اطلاع من،مدیر فیلمبرداری،برنامه ریز و دستیار اول کارگردان و بخشی از بازیگران را تهیه کننده فیلم تعطیل کرد.

یکی از احتیاجات تالیف هنری، پول است. مگر آن کس که پول می دهد می تواند تالیف اثری را تعطیل کند؟

۱- فیلم «قاتل اهلی» نوشته و ساخته من تمام نشده است. فصل های مانده و کارهای دیجیتالی آن مانده است.

۲- موسیقی این فیلم با نظر و حضور در اجرا با بنده است.

۳- دفتر عکس نویسی (دکوپاژ) این فیلم در خانه ی من است،چطور فیلم مونتاژ شده در حالی که کارهای آقای دهقان را در مونتاژ می رسند،اما لازم به ذکر است هر مونتور دیگری بدون دفتر عکس نویسی نمی تواند داستان، ریتم و حجم مدت فیلمی را حدس بزند.

۴- دستمزد بعضی از عوامل مانده است.

۵- پرده های تبلیغاتی فیلم با نظر گاه این بنده یک سو باشد.

فیلم قاتل اهلی هنوز تمام نیست،فیلمبرداری میخواهد،موسیقی می خواهد،تدوین کامل می خواهد. در غیر این صورت تقاضا دارم این اثر نیمه مرا برای نمایش در جشنواره فجر و یا هر جای دیگری متوقف نمایید.

این اثر مخدوش، زخمی و نیمه تمام است. حتی نمایش خصوصی آن هم از نظر این مولف جرم است.

با احترام دوستی

مسعود کیمیایی

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=32751

بعدش؟

مطالب مرتبط

4 نظر برای مطلب "امتداد زیاده‌خواهی آقازاده کارگردان(؟) و ادامه درگیری تهیه‌کننده و کارگردان «قاتل اهلی»⇐کیمیایی برای جلوگیری از نمایش فیلمش به دبیر جشنواره فجر نامه نوشت"

 1. Faraakh az khaani گفت:

  بعد از ۵۰ سال فیلم سازی، تاریخ مصرف ایشان و امثالشان سالهاست که تمام شده .. اینها از زمین و زمان طلبکارند .. بعد از شکست فیلم‌های اخیرشان، با لوس‌بازی دیرینه میخواهند تمام کاسه کوزه‌ها را سر دیگران بشکنند .. آقا میدونیم، اگر این و آن‌ بگذارند شما شاهکار میسازید، و اگر خراب کردید، این و آن‌ مقصرند .. بیچاره تهیه کننده که مایل نیست قیافه آقا زاده پولاد را در فیلمش تحمل کند و حق هم دارد .. ایشان متوجه شده که فیلم خراب شده و دست پیش را گرفته که پس نیفته .. اگر احتمالا فیلم موفق شد، یک دفعه سر و کله ایشان پیدا میشود و می‌گوید این فیلم من است … از مصیبت‌های پیری، یکی‌ هم “خود پسندیدن” و خود را “هنرمند نامیدن” است ..

  • احسان گفت:

   شما تصادفاً از رفقاى آقاى تهيه كننده نيستين؟ همونطور كه مى فرمايين تاريخ مصرف آقاى كيميايى سالهاست كه تموم شده و اميدى هم به ساختن شاهكار از طرف ايشون نميره، من هم نه مى دونم داستان چيه و نه بى تعارف علاقه اى به بازى هاى پولاد دارم، ولى اين دليل نميشه هر جوجه تهيه كننده اى به خودش اجازه بده كه در كار مسعود كيميايى با اون جايگاه و سابقه دخل و تصرف كنه، اونم در اين حد كه تشخيص بده فلان سكانس ها اضافه است و فيلم رو با نظر خودش و بدون اجازه مؤلفش ببنده. بعد اين آقا اصلاً كى هست و چه جايگاهى در سينما داره؟ تهيه كننده هاى بزرگ و استخون خورد كرده مملكت هم به خودشون جرأت نميدن چنين كار شرم آورى رو با فيلمسازى در اندازه كيميايى بكنن، اين لمپن بقول خودش هنربان كه جاى خودش رو داره. اميدوارم حسابى گوشش رو بكشن تا ديگه از اين شكرهاى اضافى نخوره.

 2. کابوکی گفت:

  آیا فرزند یک هنرمند با بیش از پنجاه سال سابقه آقازاده است؟

 3. ع از بچه هاي كارگاه ازاد فيلم گفت:

  اقاي پولاد كيميايي يا اقا احسان كم تر كامنت جعلي با اسم هاي اينو اون بزار بابا تو هيچي نشده اي برو بيرون از اين سينما به خدا همه حالشون ازت به هم مي خوره

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code