۰۱۰۸۱۴۰۰

اقدامی جالب از دست‌اندرکاران تئاتری که باران کوثری طراح‌صحنه آن است+عکس

سینماژورنال/وحید کرایلی: گروه نمایش «صور فلکی» که این روزها در سالن موج‌نو رو به روی صحنه رفته است در اقدامی جالب و قابل تحسین اعلام کرده‌اند که برای استفاده کمتر از کاغذ و آسیب کمتر به طبیعت، تبلیغات این نمایش تماما در فضای مجازی انجام می‌شود.

به گزارش سینماژورنال نمایش «صور فلکی» به کارگردانی اشکان جنابی از روز چهارشنبه ۸ اردیبهشت تا روز شنبه ۱ خرداد در سالن موج نو براى مخاطبان به روى صحنه می‌رود.

در این نمایش که طراحی صحنه و لباس آن را باران کوثری برعهده داشته است، متین فکرآزاد و اشکان جنابی به ایفای نقش می‌پردازند. همچنین میلاد ابراهیمی و علیرضا میر انجم، دستیاران کارگردان هستند.

پوستر نمایش صور فلکی
پوستر نمایش “صور فلکی”

دبیرخانه های جشنواره فجر و مدیران سینمایی بیاموزند

به گزارش سینماژورنال اقدام جالب دست اندرکاران این تئاتر در حال رخ داده که همچنان در سینما و تئاتر ایران و بخصوص در بحبوحه هایی چون برگزاری جشنواره ها این حجم انبوهی از کاغذ است که به بهانه تولید کاتالوگ، راهنما، بولتن و کتاب هدر می رود.

البته جشنواره سی و چهارم تئاتر فجر با خردورزی مصطفی محمودی مدیر روابط عمومی اش در اقدامی ضربتی انتشار هر گونه بولتن را ممنوع کرد اما در جشنواره سی و چهارم فیلم فجر علیرغم قصد قبلی محمد حیدری دبیر جشنواره برای جلوگیری از چنین اسرافهایی اما با لابی های برخی چهره هایی که همه این سالها آبشخور مالی خوبی از تولید بولتن های بی فایده داشته اند باز هم هزینه ای قابل توجه برای تولید بولتن و کتاب آن هم کتاب حلقوی(!) صرف شد.

در جریان بین الملل فجر هم هرچند در ظاهر بولتن منتشر نشد اما مطابق گفته دبیر جشنواره و البته آنچه در واقع دیدیم، بخشی از بودجه جشنواره صرف خرید مجلات و روزنامه هایی شد که صفحاتی رپورتاژگونه به بین الملل فجر اختصاص داده بودند؛ این نشریات به صورت رایگان در پردیس چارسو توزیع می شدند و البته که هر روز بخش عمده آنها برگشت می خورد تا احتمالا به خمیر بدل شوند.

چه خوب است مدیران سینمایی ما که در همه این سالها به لحاظ در اختیار داشتن منابع مالی هیچ گونه محدودیتی را حس نکرده اند صرفه جویی را از دست اندرکاران اجرای یک تئاتر مستقل بیاموزند.

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=21679

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code