۰۷۱۱۱۴۰۱

افشای پشت پرده یکی از رهبران داعش در جشنواره مقاومت+عکس

سینماژورنال: فیلم سینمایی جدید کارگردان “پادشاه شن‌ها” با عنوان “فانی و از هم گسیخته”(فانیه و تتبدد) در بخش بین‌الملل چهاردهمین جشنواره بین‌المللی مقاومت به نمایش درمی‌آید.

به گزارش سینماژورنال این فیلم “نجدت انزور” کارگردان جنجالی سوری از پشت پرده جنایات یکی از رهبران داعش رازگشایی می‌کند.

“فانی و از هم گسیخته” داستان بانویی معلم را روایت می کند که در روستایی در نزدیکی سوریه که توسط داعش  اشغال شده می‌باشد، یکی از پسرهای او در ارتش سوریه خدمت می‌کند و دیگری در خارج از کشور زندگی می‌کند و دختر کوچکش تقریبا ۱۱ سال دارد.

شاهزاده داعش عاشق دخترک شده و با قطع مقرری و حقوق و دسترسی به مواد غذایی، مادر را تحت فشار قرار می‌دهد تا بخاطر زندگی‌شان تن به خواسته‌ وی دهد. مادر باهوش و قوی، به مقاومت و به چالش کشیدن شاهزاده ادامه می‌دهد، به طوری که شاهزاده در نهایت راهی به جز ربودن دختر و زندانی کردن مادر پیدا نمی‌کند، جایی که او را تحت شکنجه‌های جسمی قرار می‌دهد، تا اینکه برادر دختر، که در سوریه سرباز جنگی بوده، او را نجات می‌دهد.

“نجدت اسماعیل انزور” کارگردان مشهور سوری سازنده فیلم جنجالی “پادشاه شن‌ها” است که به داستان عبدالعزیز آل سعود موسس پادشاهی سعودی در عربستان می‌پردازد و در دوره گذشته نمایش آن در جشنواره مقاومت و سینماهای سوریه بازتاب‌های گسترده‌ای را به همراه داشت. این کارگردان حتی از سوی “عدنان العایض”مفتی عربستانی محکوم به اعدام شده است.

فیلم قبلی “نجدت انزور” یک فیلم تاریخی بود که تاریخ بوجود آمدن رژیم آل سعود در سرزمین حجاز و نجد را حکایت می‌کرد و فیلم جدید این فیلمساز جنایات و وحشیگری‌های رهبران و مزدوران داعش را به تصویر می‌کشد.

فانی و از هم گسیخته
فانی و از هم گسیخته
فانی و از هم گسیخته
نجدت انزور در نمایی از “فانی و از هم گسیخته”
image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۰۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=27362

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code