۰۴۰۷۱۴۰۰

افشای نقش سیا در ساخت “آرگو”

سینماژورنال: اسناد جدید افشا شده نشان می‌دهد آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا جلسات متعددی برای عوامل فیلم “آرگو” ساخته “بن افلک” برگزار کرده تا بتواند تصویر مدنظر خود از ایران را در قالب یک فیلم باورپذیر و بر پایه یک داستان واقعی ارائه کند.

به گزارش سینماژورنال و به نقل از “مشرق” سایت آمریکایی «وایس نیوز» اسنادی که نشان می‌دهد سازمان «سی.‌آی.ای» نقش مهمی در تولید محصولاتی در حوزه سرگرمی و از جمله “آرگو” داشته را منتشر کرده است.

همه این آثار در حوزه سرگرمی، از «دفتر امور عمومی» (Office of Public Affairs) متعلق به «سی.‌آی.ای» بودجه دریافت کرده‌اند. این دفتر مسئولیت ارتباط با خبرنگاران و نمایندگی سازمان «سی.‌آی.ای» در صنعت سرگرمی را به عهده دارد.

دخالت «سی.‌آی.ای» نه در ساخت “آرگو” و نه در تولید سایر پروژه‌هایی که سازمان «سی.‌آی.ای» طی یک دهه گذشته در آن‌ها دست داشته، تا پیش از این رسماً افشا نشده بود.

البته دخالت «سی.‌آی.ای» در ساخت فیلم «سی دقیقه پس از نیمه‌شب» (برنده یک جایزه اسکار در سال ۲۰۱۳) قبلاً هم افشا شده بود. هم‌چنین درباره فیلم «آرگو» (برنده جایزه اسکار سال ۲۰۱۳ که مضمونی درباره تسخیر سفارت آمریکا در ایران دارد حدس زده می‌شد که در زمینه تولید از «سی.‌آی.ای» کمک گرفته باشد، چون موضوع فیلم، یکی از عملیات‌های مخفی «سی.‌آی.ای» بود.

با این وجود، دخالت «سی.‌آی.ای» نه در ساخت “آرگو” و نه در تولید سایر پروژه‌هایی که سازمان «سی.‌آی.ای» طی یک دهه گذشته در آن‌ها دست داشته، تا پیش از این رسماً افشا نشده بود.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه 16 آوریل 2016 - 10:01
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=21059

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code