۰۵۰۱۱۴۰۲

افزایش ۱۸ درصدی قیمت بلیت سینماها در سال ۹۴+عرضه بلیت نیم‌بها بالاتر از نصف قیمت عادی بلیت!!!

سینماژورنال: در حالی که با قیمتهای فعلی بلیت سینماها نیز اوضاع خوبی در گیشه به چشم نمی خورد برطبق تصمیم شورای صنفی نمایش بنا شده از سال بعد قیمت بلیت سینماها افزایش پیدا کند.

به گزارش سینماژورنال فارغ از افزایش ۱۵ تا ۱۸ درصدی قیمت بلیت سینماها در سال آینده نکته جالب درباره بلیت نیم بهاست که بجای آن که نصف قیمت عادی بلیت باشد، با گرد شدن به رقمی رسیده بیشتر از نیم بها!

سینماهای مدرن: ۸۰۰۰ تومان

بر این اساس مقرر شده قیمت بلیت سینماهای مدرن یعنی اغلب پردیسهای پرمخاطب که تا پیش از این ۶۵۰۰ تومان بود به ۸ هزار تومان افزایش پیدا کند یعنی یک افزایش قیمت ۱۸ درصدی!

البته شورای صنفی نمایش برای اینکه این افزایش چشمگیر جلوه نکند شرطی را هم گذاشته بر این مبنا که در این سینماها قیمت بلیت‌ها از شنبه تا چهارشنبه ۷ هزار تومان و پنجشنبه و جمعه ۸ هزار تومان فروخته شود.

سینماهای ممتاز: ۶۵۰۰ تومان/نیم بها: ۳۵۰۰ تومان

همچنین بلیت سینماهای ممتاز به ۶۵۰۰ تومان رسیده است. بلیت این گروه از سینماها از شنبه تا چهارشنبه ۶ هزار تومان و پنجشنبه و جمعه‌ها ۶۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد. همچنین قیمت بلیت نیم بها در این گروه بجای اینکه ۳۲۵۰ تومان باشد ۳۵۰۰ تومان است!

سینماهای درجه یک: ۵۵۰۰ تومان/ نیم بها: ۳۰۰۰ تومان
قیمت بلیت سینماهای درجه یک نیز به ۵۵۰۰ تومان افزایش پیدا کرد. در این سینماها از شنبه تا چهارشنبه قیمت بلیت‌ها به ۵ هزار تومان و روزهای پنجشنبه و جمعه ۵۵۰۰ تومان فروخته می‌شود. همچنین قیمت بلیت نیم‌بها نیز به جای اینکه ۲۵۰۰ تومان باشد، ۳ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

سینماهای درجه دو: ۴۰۰۰ تومان/ نیم بها: ۳۰۰۰ تومان

سینماهای درجه دو نیز پنجشنبه و جمعه‌ها بلیت ۴ هزار تومانی می‌فروشند و از شنبه تا چهارشنبه قیمت بلیت‌ها به ۳ هزار تومان و بلیت نیم‌بها نیز بجای اینکه ۲ هزار تومان باشد به ۳هزار تومان خواهد رسید.

کجایند سینمادارانی که از ورشکستگی کامل سخن می گفتند؟

به گزارش سینماژورنال اینکه صاحبان سینماهای درجه دو هم بلیتهای نیم بهایشان را کمتر از ۳۰۰۰ تومان عرضه نخواهند کرد در تناقض کامل با گلایه هاییست که آنها همواره از نبود مخاطب در سینماها دارند و البته مصداقی بر این واقعیت که همچنان کمکهای ارگانیست که چرخ سینماها را می چرخاند.

به بیان دیگر داستانهایی که در اغلب ماههای سال درباره ورشکستگی سینماداران شنیده میشود بیشتر برای دریافت حمایتهای ارگانی بیشتر است وگرنه این سینماداران لااقل قیمت نیم بهای بلیت خود را حتی اگر به نفع مخاطبان گرد نمی کردند به صورت واقعی محاسبه می کردند.

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۲۹ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=1957

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code