۱۴۰۳۱۴۰۲

اعترافات محمد خزاعی که با دو فیلم ارگانی در جشنواره حضور دارد⇐ «امپراطور جهنم» فیلم خنثایی شده!!!/شاید بیننده با فیلم ارتباط برقرار نکند⇔پرسش سینماروزان: چه اصراری بود به حضور یک فیلم خنثی در جشنواره؟؟

سینماروزان: محمد خزاعی که این سالها فارغ از حضور به عنوان دبیر جشنواره مقاومت به عنوان تهیه کننده پروژه های ارگانی هم شناخته شده است امسال هم با دو فیلم ارگانی «امپراطور جهنم» و «به وقت شام» که بودجه اولی را انجمن دفاع مقدس داده و بودجه دومی را سازمان اوج در جشنواره فجر حضور دارد.

به گزارش سینماروزان بر سر حضور «امپراطور جهنم» در جشنواره کلی حرف و حدیث ایجاد شد بخصوص که فیلم سال گذشته هم به هیأت انتخاب ارائه شده و رد شده بود و مطابق آیین نامه نمی توانست در جشنواره باشد اما با توجیه کامل نبودن نسخه سال قبل امسال مجددا به هیأت انتخاب ارائه شد و در نهایت وارد جشنواره گشت.

در این شرایط حداقل انتظاری که از تولیدکنندگان فیلم می‌رود این است که نوید تماشای یک محصول استراتژیک مفید را به مخاطب بدهند اما محمد خزاعی تهیه کننده «امپراطور جهنم» در گفتگو با روزنامه اصولگرای «جوان» به صراحت از تعدیل نسخه اصلی فیلم و خنثایی آن سخن گفته است.

خزاعی می‌گوید: فيلم امسال با تيتراژ، حدود ۸۵ دقيقه است، در حالي كه فيلم سال گذشته ۱۳۰ دقيقه بود. تقريباً مي‌شود گفت فيلم خنثايي نسبت به سال گذشته شده است. نقش عربستان در ايجاد داعش و همچنين نقش اتحاديه اروپا در اين فيلم كمرنگ شده است. حتي شايد بيننده «امپراطور جهنم» به خاطر اين مميزي‌ها چندان با قصه فيلم جديد ارتباط برقرار نكند و حتي با برخي از صحنه‌هاي فيلم هم دچار مشكل شود. 

اصلی ترین پرسش بعد از خواندن صحبتهای خزاعی این است که آن همه شانتاژ رسانه های حامی یک جریان سیاسی خاص پیش از اعلام اسامی فیلمهای بخش مسابقه برای حضور این فیلم ارگانی در بخش مسابقه از کجا نشأت گرفته بود؟؟ وقتی تهیه‌کننده خود اشراف دارد به کیفیت محصول و به صراحت می‌گوید شاید بیننده نتواند با فیلم ارتباط برقرار گیرد دیگر چه اصراری بود برای حضور در بخش مسابقه جشنواره؟

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=47086

بعدش؟

مطالب مرتبط

3 نظر برای مطلب "اعترافات محمد خزاعی که با دو فیلم ارگانی در جشنواره حضور دارد⇐ «امپراطور جهنم» فیلم خنثایی شده!!!/شاید بیننده با فیلم ارتباط برقرار نکند⇔پرسش سینماروزان: چه اصراری بود به حضور یک فیلم خنثی در جشنواره؟؟"

 1. ماه تاب گفت:

  برادر ارزشی
  محمد خزاعی
  چرا طوری فیلم نمیسازی که مخاطبان به دیدن فیلمهایت ایند
  و سرمایه ارگانها و نهادها بازگشت داده شود
  چه حسنی است در کار سفارشی سازی و نفروش؟

 2. علیرضا مجیدی گفت:

  اعتراف به سبک دبیر چشنواره مقاومت
  دبیری که امد برنامه سینمایی هم اجرا کند و نتوانست
  و ناچارا گذاشت و در رفت

 3. مصیری گفت:

  محمد خزاعی یک مدیر فرهنگی خوبه
  انصافا
  اهل دیالوگ و دور از دیکتاتوری
  ولی در تهیه کنندگی موفق نیست
  چون مدام سفارش میگیره
  اقای خزاعی بهتر نیست به همان جشنواره مقاومت برسید؟

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code